Filmowy "Magik": chcę powalczyć o role

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2013 17:03
- Po występie w "Jesteś Bogiem" nie dostaję olbrzymiej liczby propozycji i nawet mnie to cieszy. Tak naprawdę chcę, żeby schemat szukania przeze mnie roli był ten sam: żebym znajdował to, co, naprawdę chcę robić i walczył o to - mówił Marcin Kowalczyk, nominowany do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.
Audio
Kadr z filmu Jesteś Bogiem. Odtwórca roli Piotra Magika Łuszcza Marcin Kowalczyk
Kadr z filmu "Jesteś Bogiem". Odtwórca roli Piotra "Magika" Łuszcza Marcin KowalczykFoto: mat. prasowe

Marcin Kowalczyk, filmowy "Magik" z filmu "Jesteś Bogiem", jest najmłodszym z aktorów nominowanych do tegorocznej Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego . - Sama nominacja to dla mnie wyróżnienie - powiedział.

Obecnie aktor pracuje w Opolu nad spektaklem w reżyserii Mai Kleczewskiej "Bracia i siostry" na podstawie "Braci Karamazow". Premiera przedstawienie odbędzie się 12 stycznia. Po świetnie przyjętej roli w "Jesteś Bogiem" miał okazję zagrać główną rolę w ciekawie zapowiadającym się "Hardkor Disko" Krzysztofa Skoniecznego. Film ma opowiadać historię pokolenia dzisiejszych 20-, 30-latków. Zdjęcia były kręcone w Warszawie i Berlinie.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>

Obok Marcina Kowalczyka do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rok 2012 nominowani są:

- Piotr Głowacki za rolę w filmie "80 milionów",
- Agnieszka Grochowska za role w filmach "Bez wstydu" i "W ciemności",
- Julia Kijowska za rolę w filmie "W ciemności",
- Joanna Kulig za rolę w filmie "Sponsoring".

Laureata Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego (przyznawanej przez rokrocznie powoływane Jury) poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 21 stycznia 2013 roku w kinie Iluzjon – Muzeum Sztuki Filmowej w Warszawie.

Na audycję "Trójkowo, filmowo" zapraszamy w każdą niedzielę po godz. 14.00.

Czytaj także

Filmowy "Magik”: bohaterstwo to walka ze ściemą

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 13:52
- Nie znam się na marketingu, ale byłem przekonany, że to będzie głośny film. Bo temat jest głośny. Paktofonika ukształtowała dzisiejszych trzydziestolatków, ale i wiele osób młodszych - mówił w radiowej Jedynce Marcin Kowalczyk, czyli "Magik" z filmu "Jesteś Bogiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nominacje do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2012 przyznane

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 13:27
Kapituła Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego przyznała nominacje do kolejnej edycji Nagrody. Już wkrótce poznamy 50-tego laureata tego prestiżowego wyróżnienia.
rozwiń zwiń