X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Seniuk: gotowa byłam zagrać u Macieja wszystko!

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2013 16:34
- "Kanadyjskie sukienki" to zupełnie nowe wyzwanie, takiej roli, jak kreacja Zofii, jeszcze w życiu nie miałam. Co ciekawe, babcia Zosia istniała naprawdę - o rodzinnej sadze z kradzieżą biżuterii Poli Negri w tle aktorka opowiadała w Trójce.
Audio
Anna Seniuk. Kadr z filmu Macieja Michalskiego Kanadyjskie sukienki
Anna Seniuk. Kadr z filmu Macieja Michalskiego "Kanadyjskie sukienki"Foto: fot. mat. promocyjne

Aktorka podkreśla, że w pracy aktora nie liczy się ilość i jakość, dlatego też w swojej przygodzie z filmem mówi o pracy przy trzech najważniejszych filmach: "Pannach z Wilka", "Konopielce" i "Bilecie powrotnym".

/

 

- Najważniejsze jest to, że w tym filmie miałam szansę spotkać się z postacią, o której każda dojrzała aktorka mogłaby marzyć. Niejednoznaczna, kolorowa, mieści w sobie szereg różnych kobiet. A fabuła, to osobista historia reżysera Macieja Michalskiego - opowiada Anna Seniuk w "Trójkowo, filmowo". Zdjęcia odbywały się w rzeczywistej miejscowości, gdzie babcia Zosia żyła, statystami były jej koleżanki, a aktorka nosiła jej sukienki.

Na urodzinach Zofii przenosimy się w świat polskiej wsi z lat 80. XX w. Urodziny te są wielką ucztą smaków, kolorów, ludzi tamtego czasu, ale przede wszystkim oczekiwaniem na przyjazd Amelii i Tadeusza - córki i męża mieszkających od 10 lat w Kanadzie. Niespodziewanie Amelia przyjeżdża sama. Przenosząc się w przeszłość poznajemy prawdziwe powody jej wyjazdu i Kanadę daleką od wymarzonego ideału całej rodziny. Brutalna prawda o ojcu i niej samej ukrywana jest przed Zofią do ostatniego momentu, a to tylko początek zawiłych historii rodzinnych.  

- To coś wspaniałego, że w tym filmie reżyser i scenarzysta w jednej osobie, zaspokoił wszystkie nasze kobiece marzenia. Aktorki w "Kanadyjskich sukienkach" mogą się spełnić - podkreśla w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim. Anna Seniuk dodaje, że bardzo lubi pracować z młodymi ludźmi. Co nazywa "wzajemnym układem wampirycznym"? Posłuchaj całej rozmowy!

"Kanadyjskie Sukienki" to symbol utraconego dzieciństwa, wymuszone decyzje matki na jej dzieciach, próba zagłuszenia prawdziwej namiętności i kradzież biżuterii Poli Negri - stanowią tylko przedsmak historii, przewrotnie ukazanej oczami małego obserwatora - 9-letniego chłopca.

- Wielość i różnorodność tych wątków, charakteryzacja i fakt, że Maciej jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych sprawiają, że w filmie oglądamy jakby malarską wizję przygody babci Zosi.

Więcej filmowych audycji Ryszarda Jaźwińskiego znajdziesz na podstronach audycji "Trójkowo, filmowo" i "Fajny film" >>>

W fabularnym debiucie Michalskiego oglądamy także m.in. Ewę Kasprzyk, Zofię Czerwińską, Wiktora Zborowskiego i Piotra Polka. 

Jak doszło do spotkania Michalskiego z Anną Seniuk? Dlaczego obsada zagrała w filmie za darmo? Dowiesz się słuchając całej audycji "Trójkowo, filmowo".

Czytaj także

Anna Seniuk w roli nieco szalonej

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2013 18:00
W Dwójkowym cyklu "To się czyta" fragmenty wspomnień Ireny Kiki Szaszkiewiczowej czyta Anna Seniuk.
rozwiń zwiń