33 dni zdjęciowe warte 8 nominacji do Oscara

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2013 19:18
- "Poradnik pozytywnego myślenia" to projekt globalny, kino z dużą siłą terapeutyczną, które powinno zainteresować zarówno dojrzałych fanów Roberta De Niro, jak i młodych miłośników talentu Jennifer Lawrence - uważa Krzysztof Dużyński.
Audio
Kadr z filmu Poradnika pozytywnego myślenia
Kadr z filmu "Poradnika pozytywnego myślenia"Foto: fot. mat. promocyjne

- Droga do realizacji tego filmu, jak to bywa przy dobrych filmach, nie była krótka. Harvey Weinstein i Sydney Pollack wykupili prawa do ekranizacji powieści Matthew Quicka. Pollack jednak nie dożył premiery, a do głównych ról przymierzano wielu aktorów - opowiada w "Trójkowo, filmowo" Krzysztof Dużyński z Forum Film.

Ostatecznie scenariuszem i reżyserią "Poradnika pozytywnego myślenia" zajął się David O. Russell, a każde z czwórki głównych aktorów: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Jacki Weaver dostało nominację do Oscara. A co najważniejsze - "Poradnik" z pewnością nie jest zwykłą komedią o miłości. 

- Cała historia rozpoczyna się w dość szarej tonacji. Pat opuszcza szpital psychiatryczny, musi zamieszkać z rodzicami i odnaleźć się w nowej roli w życiu. Cudem trafia na równie niepokorną, o skomplikowanej biografii, młodszą od siebie kobietę. Drogę do stworzenia jakiegoś układu pokonujemy razem z nimi - mówi o fabule filmu gość Ryszarda Jaźwińskiego.

Widz zostaje wciągnięty w przeżycia i doświadczenia bohaterów, dokonuje się tu "spotkanie z ludźmi, którzy na naszych oczach czegoś ważnego dokonali, przełamali siebie, odbudowali własną godność". Jeśli dodać do tego zaskakujący finał i patronat medialny Trójki, chyba już nikogo nie trzeba zachęcać do obejrzenia "Poradnika pozytywnego myślenia".

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach  "Fajnego filmu"  oraz  "Trójkowo, filmowo" >>

W dalszej części audycji:

- rozmowa z Michałem Englertem - autorem zdjęć do najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej "W imię...";

- rozmowa z Bartłomiejem Topą o roli w "Drogówce", za którą został nominowany do Orłów;

- Joanna Łapińska ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty polecała filmy "Post tenebras lux" i "Za wzgórzami".

Czytaj także

"Poradnik pozytywnego myślenia"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 08:00
Bradley Cooper ("Jestem Bogiem”), Jennifer Lawrence ("Igrzyska śmierci”) oraz Robert De Niro w komedii o miłości, która wywołała wielkie poruszenie krytyki.
rozwiń zwiń