Szumowska: bardzo bym chciała pracować z Gajosem!

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 17:34
- Postanowiłam nie spoczywać na laurach, tylko wykorzystać najlepszy okres zawodowy w życiu. Mam zamiar po prostu iść do przodu - mówi Małgorzata Szumowska. Jej film "W imię" zdobywa nagrody, widnieje w programach 60 festiwali. Jesienią wchodzi do kin na całym świecie za wyjątkiem Włoch i Węgier.
Audio
  • Małgorzata Szumowska: nie siedzę i nie celebruję tego, że odniosłam sukces (Trójkowo, filmowo)
Małgorzata Szumowska
Małgorzata SzumowskaFoto: Fot.: mat. prasowe do książki "Szumowska. Kino to szkoła przetrwania"

- Nie siedzę i nie celebruję tego, że odniosłam sukces mając film w konkursie w Berlinie, a jednak jest to bardzo wymierny sukces. Sam fakt bycia w tym konkursie to w europejskiej branży filmowej bardzo dużo znaczy i bardzo dużo zmienia dla reżysera. Teraz efekty tego widzę na co dzień - mówi Małgorzata Szumowska.

W rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim reżyserka wyjawia, że teraz pisze kolejny scenariusz z Michałem Englertem, z którym razem napisała "W imię". - Tym razem myślę, że to będzie naprawdę coś udanego. Współczesna historia, plejada dobrych polskich aktorów, z którymi już pracowałam i jeszcze nie pracowałam - zdradza Szumowska.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" "Trójkowo, filmowo" >>

Pytana o to, z kim chciałaby się spotkać na planie nowego filmu odpowiada: - Bardzo bym chciała pracować z Gajosem, chociaż go w ogóle nie znam. Na pewno interesuje mnie też ta "stara gwardia" - opowiada. Ten polski film to nie jedyny projekt, nad którym gość "Trójkowo, filmowo" obecnie pracuje.

Szumowska równocześnie realizuje projekt z Juliette Binoche, dla której pisze scenariusz na podstawie dokumentu, który kiedyś nakręciła o sobie i swojej siostrze. - Dokument nigdy nie ujrzał światła dziennego. Pozostał na etapie materiałów, około 40 godzin - opowiada Małgorzata Szumowska i podkreśla, że chce robić filmy, a nie być jednym z reżyserów, których zatrzymuje w miejscu niezależnie czy sukces czy porażka. - Trzeba robić filmy, żeby się uczyć, taki jest mój system - mówi.

"Trójkowo, filmowo" na antenie Trójki w każdą niedzielę tuż po godz. 14.00. Zapraszamy!

(ed)

Czytaj także

Englert: Szumowska wśród czołowych reżyserów

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 11:57
- Jedziemy z całą ekipą nowego filmu Małgosi Szumowskiej "W imię..." do Berlina. Jesteśmy bardzo dumni. Film znalazł się w konkursie głównym obok takich reżyserów jak Gus Van Sant, Ulrich Seidl, więc to duże wyróżnienie - mówi Michał Englert, autor zdjęć do filmów Szumowskiej, który niedawno został nagrodzony także w Sundance.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Berlinale: polskie filmy z nagrodami

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2013 13:51
Filmy "Bejbi Blues" Katarzyny Rosłaniec i "W imię..." Małgorzaty Szumowskiej zostały docenione na Festiwalu Filmowym w Berlinie. Wieczorem poznamy laureata głównej nagrody Berlinale.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mundial. Gra o wszystko" przywołuje niezapomniane emocje

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 16:58
Mistrzostwa España ’82 to ostatni sukces reprezentacji Polski na piłkarskich mistrzostwach świata. Występ piłkarzy był tak udany, że nazwano go "najpiękniejszym serialem stanu wojennego".
rozwiń zwiń