X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Filip Dzierżawski o "Miłości”: nawet sami bohaterowie filmu się zdziwili

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 18:51
Film opowiada o historii i reaktywacji zespołu "Miłość". – Muzycy, którzy spotkali się na jego premierze, zaskoczeni byli niektórymi scenami i tekstami na swój temat – opowiadał reżyser w "Trójkowo, filmowo”.
Audio
  • Filip Dzierżawski o powstawaniu filmu "Miłość" i reakcjach na niego (Trójkowo, filmowo/ Trójka)
  • Agnieszka Wójtowicz-Vosloo, która mówiła m.in. o początkach swojej kariery w USA i o pracy z Laurie Anderson (Trójkowo, filmowo/ Trójka)
  • Konrad Paszkowski, który opowiadał o festiwalu filmowym Solanin (Trójkowo, filmowo/ Trójka)
Zespół Miłość
Zespół MiłośćFoto: mat. promocyjne/Gutek Film

Bohaterami filmu są Mikołaj Trzaska, Tymon Tymański, Leszek Możdżer, Maciej Sikała i nieżyjący już Jacek Olter. 10 lat po rozpadzie grupy, muzycy "Miłości" spotykają się ponownie. Wspominając stare czasy i dramatyczną historię zespołu, próbują stworzyć nową muzykę i rozpocząć kolejny etap w historii grupy.

- Zaczynając ten film mało wiedziałem o zespole. Wydaje mi się jednak, że udało mi się w filmie pokazać nie tylko muzykę, ale poprzez nią też relacje międzyludzkie. A dzięki tym relacjom możemy też zobaczyć muzykę w innym kontekście. Bo muzyka jest też bohaterką, nie tylko tłem filmu – opowiadał Filip Dzierżawski w audycji "Trójkowo, filmowo”.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>

Jak dokument "Miłość” odbierają jego bohaterowie? – Spotkali się na premierze i oczywiście były jakieś niedopowiedzenia i małe zadry, jak zawsze, ale okazało się też, że dzięki filmowi oni zrozumieli swoje postawy z tamtego okresu. Po zamknięciu "Miłości” muzycy rozeszli się i nie wszystko zostało załatwione. Dlatego film nawet bohaterów nauczył czegoś o sobie – dodał Filip Dzierżawski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której reżyser zdradza m.in. swoje kolejne plany zawodowe. Patronem medialnym filmu "Miłość" jest Trójka.

Gośćmi Ryszarda Jaźwińskiego w "Trójkowo, filmowo” byli także reżyserka Agnieszka Wójtowicz-Vosloo, która mówiła m.in. o początkach swojej kariery w USA i o pracy z Laurie Anderson, a także Konrad Paszkowski, który opowiadał o festiwalu filmowym Solanin.

"Trójkowo, filmowo" na antenie Trójki w każdą niedzielę tuż po godz. 14.00 .

(ei)

Czytaj także

Leszek Możdżer: siła radia uruchamia jakiś wewnętrzny świat

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 11:06
– Właściwie cała rzeczywistość jest słuchowiskiem – mówił w Dwójce znakomity jazzman, który debiutuje w tym roku jako juror konkursu radiowego Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji "Dwa Teatry".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cæcilie Norby: Leszek Możdżer to geniusz

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 12:00
Nie tylko o znakomitym polskim pianiście, który był jej muzycznym partnerem i zarazem gospodarzem na tegorocznym Enter Music Festival w Poznaniu, duńska wokalistka opowiadała Mariuszowi Owczarkowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Możdżer: w "Miłości" emocje były tak silne, że nie byliśmy w stanie nic udawać

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 10:30
Najpierw było zwycięstwo na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym. Teraz obraz doceniła także widownia Sopot Film Festiwal. Od piątku "Miłość" Filipa Dzierżawskiego na ekranach kin w całej Polsce.
rozwiń zwiń