X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

7. Festiwal Filmowy Pięć Smaków, czyli kinowa wyprawa do Azji

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2013 17:36
- Festiwal Filmowy Pięć Smaków zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Jest to jedyny festiwal azjatycki w Europie Środkowo-Wschodniej - mówi Jakub Królikowski, dyrektor 7. edycji festiwalu.
Audio
  • 7. Festiwal Filmowy Pięć Smaków, czyli kinowa wyprawa do Azji (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Historia Grochu w reżyserii Grzegorza Drozda. Film jest prezentowany na 7. Festiwalu Filmowym Pięć Smaków w sekcji Azja w obiektywie
Kadr z filmu "Historia Grochu" w reżyserii Grzegorza Drozda. Film jest prezentowany na 7. Festiwalu Filmowym Pięć Smaków w sekcji "Azja w obiektywie"Foto: mat. prasowe 7. Festiwalu Filmowego Pięć Smaków

/

W poniedziałek 4 listopada w Warszawie rozpocznie się 7. edycja Festiwalu Filmowego Pięć Smaków . Filmowa wyprawa do Azji obejmie w tym roku 36 filmów pełnometrażowych oraz kilkanaście średnich i krótkich metraży. Większość tytułów prezentowana jest w Polsce po raz pierwszy. "Hanyut. Szaleństwo Almayera" ma na Pięciu Smakach swoją europejską premierę, "Homostratus" - światową.

Festiwal otworzy obsypane nagrodami "Proste życie" Ann Hui. Reżyserka podejmuje w nim ważne kwestie społeczne, ujmując je w historię zwykłych ludzi, opowiedzianą bez patosu i z wielkim poczuciem humoru. Bohaterkę filmu - podupadającą na zdrowiu Ah Tao - zagrała Deanie Ip, która za swoją kreację otrzymała m.in. Puchar Volpi, najważniejszą nagrodę aktorską na 68. MFF w Wenecji.

- "Proste życie" to moim zdaniem najważniejszy film z Hongkongu, który powstał w ostatnich 20 latach - mówi w "Trójkowo, filmowo" Jakub Królikowski , dyrektor 7. edycji Pięciu Smaków.

Co roku festiwal prezentuje wybraną kinematografię narodową. W tym roku skupia się właśnie na Hongkongu. W ramach sekcji "Focus: Hongkong" zaprezentowane zostaną klasyczne już produkcje uznanych twórców (Johnnie To, Ann Hui), a także nowe filmy mniej znanych reżyserów.

7. edycja Festiwalu Filmowego Pięć Smaków odbędzie się w Warszawie w kinach Muranów i Luna w dniach 4-11 listopada. Między a 8 a 17 listopada projekcje wybranych filmów odbędą się także we Wrocławiu i Koszalinie.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

W audycji także:

- fragmenty konferencji prasowej z Michaelem Haneke z okazji otrzymania przez niego tytułu honoris causa Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi

- Katarzyna Borowiecka o laureatach 26. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Tokio;

- Urszula Śniegowska o laureatach 4. American Film Festival;

- David Sieveking o swoim filmie "Nie zapomnij mnie" .

"Trójkowo, filmowo" na antenie Trójki w każdą niedzielę tuż po godz. 14.00 .

(pg/mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: Azja FILM KULTURA

Czytaj także

"Nie zapomnij mnie" - intymne spojrzenie na chorobę Alzheimera

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 11:28
- Reżyser David Sieveking postanowił w ramach terapii siebie i swojej rodziny nakręcić film dokumentalny o chorobie swojej matki - mówiła w "Fajnym filmie" Weronika Adamowska z Against Gravity. Dokument "Nie zapomnij mnie" można już oglądać w kinach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po obejrzeniu tego filmu chciałoby się gdzieś uciec

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2013 02:56
Pierwszego listopada do kin wszedł tylko jeden film, ale jak zwykle taka premiera jest wydarzeniem, które zwraca uwagę i sygnalizuje, że tematyka filmu, jego artystyczne walory czynią go wyjątkowym. To zarazem opowieść o miłości, jak i zemście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Kawalerowicz: Zbyszek Cybulski w każdym filmie grał siebie

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2013 15:00
Był nieobliczalny, nie potrafił powtórzyć wyuczonego tekstu, a jego kreacje były niepowtarzalne. Jak dotąd historia polskiego kina nie doczekała się większej legendy niż ta, która do dziś otacza postać Zbigniewa Cybulskiego.
rozwiń zwiń