Miłosne piosenki Roberta Kasprzyckiego w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2015 12:00
Robert Kasprzycki - jeden z najbardziej znanych reprezentantów polskiej piosenki autorskiej - wystąpił w Trójce.
Robert Kasprzycki wystąpił z zespołem w studiu im. Agnieszki Osieckiej
Robert Kasprzycki wystąpił z zespołem w studiu im. Agnieszki Osieckiej Foto: W. Kusiński/ PR

Robert Kasprzycki wystąpił w studiu im. A. Osieckiej w niedzielę 8 marca 2015 r. o godz. 20.05. Zapraszamy.

Robert Kasprzycki - znany śpiewający autor (m.in. "Nieba do wynajęcia") zagrał swój czwarty koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Kasprzycki jesienią 2014 roku wydał nową płytę (pt. "Cztery") i o tym wydawnictwie mówi tak: To chyba moja najbardziej miłosna płyta, jeśli chodzi o tematykę, bo zdecydowanie ograniczyłem się do uczuć. "Trzymaj się wiatru kochana" - singiel promujący płytę, utrzymywał się na "Liście Przebojów Programu Trzeciego" przez 22 tygodnie.

Wystąpił z towarzyszeniem swojego zespołu (Max Szelęgiewicz - gitara, Krzysztof Wyrwa - bas, Adam Zadora - perkusja,) oraz gości (Przemek Sokół - trąbka, Karol Wilkoszewski - instrumenty perkusyjne). W drugiej części koncertu pojawiły się też utwory znane z poprzednich płyt artysty. Nie zabrakło żartobliwych zapowiedzi i zabaw słowem, przede wszystkim była to niezapomniana muzyczna uczta.

Zadebiutował na 28. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona. Piosenką "Niebo do wynajęcia", dotarł do niespodziewanie wielkiego grona słuchaczy, nie związanych do tej pory z piosenką "nieobojętną", cały zaś album "Niebo do wynajęcia" zawierał wiele innych piosenek, z których cześć trafiła do śpiewników, część zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej.

Jesienią 2006 roku ukazał się drugi album Kasprzyckiego - "Światopodgląd". Premiera albumu odbyła się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, tam także, w Radiowej Trójce usłyszeć można dziś Roberta najczęściej. Jesienią 2007 roku nakładem Polskiego Radia Kraków ukazały się "Piosenki i Nie", będącej zarazem tomikiem wierszy, śpiewnikiem oraz okładką płyty CD, stanowiącej zapisem "klimatycznego" koncertu zagranego w gościnnym studio krakowskiego Radia. Najnowszy album "Cztery", miał premierę w "Markomanii" na antenie Trójki jesienią 2014 roku.

(mat. prasowe)

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Zobacz więcej na temat: koncerty Trójka