Natalia Przybysz: emocje przetopione w muzykę [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2015 12:00
Natalia Przybysz wydaną niedawno płytę "Prąd" pisała pod wpływem głębszej analizy. Na krążku jest dużo jej osobistych historii, co można było usłyszeć na koncercie w Trójce.
Natalia Przybysz na koncercie w Trójce
Natalia Przybysz na koncercie w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Natalia Przybysz wystąpiła w studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę 15 marca 2015 r.

Dla Natalii Przybysz punktem wyjścia do pracy nad nową płytą była piosenka "Niebieski" z ostatniego wydawnictwa pt. "Kozmic Blues Tribute to Janis Joplin". Artystka kontynuuje, więc przygodę z bluesem i klimatem rocka z lat 60.

- Spotkanie z piosenkami Janis dało mi szansę doświadczenia żywiołu ognia, którego nie chcę już nigdy utracić. Zrozumiałam, że chcę śpiewać o trudnych stronach życia, że prawda ma moc. Piosenki, które teraz piszę są bardzo osobiste, czasem nawet dramatyczne, pisane pod wpływem silnych przeżyć i refleksji - mówi Natalia Przybysz, która jest też autorką wszystkich tekstów do nowej płyty. Nad produkcją muzyczną pracowała z Jurkiem Zagórskim, gitarzystą z zespołu.

Przybysz to wokalistka zespołu Sistars, który powstał w 2002 roku. Debiutancki album zespołu "SISTARS - Siła Sióstr" otrzymała entuzjastyczne recenzje. Po wielkim sukcesie czterech kolejnych albumów, ukazał się piąty zatytułowany "The Best Of Sistars", zbiór najlepszych utworów, sugerujący również spory dorobek jakim może się pochwalić Natalia.

Po zawieszeniu działalności zespołu, Natalia wyjechała do Londynu, aby dalej szkolić swój warsztat wokalny i muzyczny. W 2006 podjęła solową działalność artystyczną. Pierwszy album nagrała w duecie z producentem muzycznym Envee. W listopadzie 2014 roku ukazała się jej ostatnia płyta "Prąd".

Równolegle wokalistka ponownie z siostrą Pauliną utworzyła nowy zespół pod nazwą Archeo Sisters.

(mat. prasowe)

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Zobacz więcej na temat: Trójka