Piotr Bukartyk w Trójce: muzyka uczciwa i bezwstydna (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2015 12:00
Piotr Bukartyk jest na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem bezprecedensowym. Wygrał niemal wszystkie przeglądy i festiwale, w których nagradza się autorów tekstów piosenek.
Piotr Bukartyk trójkowej publiczności znany jest znakomicie
Piotr Bukartyk trójkowej publiczności znany jest znakomicie Foto: W. Kusiński/ PR

Piotr Bukartyk wystąpił w studiu im. A. Osieckiej w niedzielę 22 marca 2015 r. Zapraszamy do słuchania i oglądania.

W każdy piątek w radiowej Trójce Piotr Bukartyk jest gościem Wojciecha Manna w jego porannej audycji - śpiewa napisane dzień wcześniej piosenki-felietony, które niewątpliwie stanowią inspirację dla nowego materiału. Wszystko w cyklu "Urywki z rozrywki".

- Ułożenie piosenki zajmuje mi zwykle jedną noc. Jaka by nie wyszła - rano da się już  toto zaśpiewać, co zresztą robię od lat korzystając z gościny Wojciecha Manna w radiowej Trójce. O większości z nich zaraz potem zapominam, ale mniej więcej jedna na dziesięć zostaje ze mną na dłużej. No więc ta płyta to sto wieczorów w ciągu stu tygodni, bo piszę wyłącznie w czwartki. Jaka jest? Chciałem, żeby była dla mnie ważna. Żadnych kompromisów, silenia się na dowcip czy merdania ogonkiem do tzw. masowego odbiorcy. Uczciwa i bezwstydna. Jej realizacji podjęli się ludzie którym ufam, z którymi gram na co dzień, którzy wiedzą o co mi chodzi jeszcze zanim się odezwę. Potrafią też wytrzymać, gdy odzywam się niepotrzebnie. Krzysiek Kawałko i Marek Błaszczyk - faceci, dzięki którym będziecie mówić, że piszę ładne piosenki -  dodaje artysta.

Piotr Bukartyk wydał niedawno kolejną płytę. Krążek nosi tytuł "Kup sobie psa" i pojawił się na rynku w listopadzie. - Ta płyta jest relacją z podróży, dlatego nadaje się do słuchania w samochodzie. Przy okazji zdradza mój wiek, bo podróż trwa już jakiś czas i świat za szybą wygląda inaczej niż kiedyś. Mimo słabnącego wzroku łudzę się, że teraz widzę więcej, dlatego dajcie znać, co o tym myślicie, bo przecież patrzymy na to samo - mówi Piotr.

(mat.prasowe)

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Zobacz więcej na temat: Piotr Bukartyk Trójka

Czytaj także

Trójkowy Karp 2014, czyli "Duża Ryba" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 16:54
Od 22 lat Trójka wspiera potrzebujących, pozyskując środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym "Karpiem", czyli świąteczną piosenką Programu 3 Polskiego Radia. Tegoroczna wersja "Karpia” nosi tytuł "Duża Ryba”. Piosenka znalazła się na specjalnej płycie "Święta bez granic 2014”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Bukartyk: przychodzę z gotowością wyjścia na idiotę

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 16:15
- Na początku naszych spotkań z Wojciechem Mannem było strasznie, ale ponieważ wiemy, że słuchaczom sprawia to przyjemność, to przychodzę z gotowością wyjścia na idiotę - mówi Piotr Bukartyk.
rozwiń zwiń