Koncert Wille and The Bandits [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2015 21:00
Zespół wystąpił 20 września z okazji 40-lecia audycji "Bielszy odcień bluesa" i obchodów Polskiego Dnia Bluesa.
Koncert grupy Willie and The Bandits w studiu im. Agnieszki Osieckiej
Koncert grupy Willie and The Bandits w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Koncert Wille and The Bandits w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbył się w niedzielę (20 września).

Wille and The Bandits to brytyjskie trio blues-rockowe. Z jednej strony kontynuują tradycję Cream i Jimi Hendrix Blues Experience, ale jednocześnie wychodzą poza schemat power trio, włączając do swej muzyki elementy etno i folk.

<<<Bielszy odcień bluesa - audycja Jana Chojnackiego>>>

W skład zespołu wchodzą Wille Edwards (gitary i śpiew), Matthew Brooks (gitara basowa) i Andrew Naumann (perkusja). Zespół czerpie inspirację z twórczości tak różnych artystów jak Pearl Jam, Ben Harper czy Joe Bonamassa. W trakcie swojej sześcioletniej kariery, Wille and The Badits dzielili scenę z tak znakomitymi wykonawcami jak Status Quo, Deep Purple czy John Butler Trio.

Zespół występował także na renomowanych festiwalach, takich jak Glastonbury, Isle of Wight, Greenman, Shambala i Greenbelt. Mają na swym koncie cztery płyty, w tym jedną koncertową.

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>> a także na stronie Koncert w Trójce>>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mat. promocyjne/mp)