X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyczna awangarda, czyli Studium Instrumentów Etnicznych [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015 16:00
Studium Instrumentów Etnicznych to grupa, której cechą jest, jak sami mówią, nadkreatywność i nieskrępowana potrzeba tworzenia.
Występ Studium Instrumentów Etnicznych  w Trójce
Występ Studium Instrumentów Etnicznych w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Koncert grupy Studium Instrumentów Etnicznych odbył się w niedzielę (4.10) o godz. 20.05.

SIE to grupa, której cechą jest kontrkulturowość. W 2014 Szturmem podbili serca krytyków; jak podkreśla Maciej Szajkowski: udało im się wymyślić coś nowego, o co we współczesnej muzyce trudno. Udało się stworzyć wspólnotę wokół dźwięku. Ich cechą charakterystyczną jest bezinteresowne muzykowanie i charyzmatyczni wokaliści. Łączą transowość, liryczne teksty i minimalizm. Mają w sobie dzikość i entuzjazm.

W roku 2014 SIE wydało pierwszego longplaya oraz zaistniało na 4 płytach zbiorowych, wzięło udział w najważniejszych festiwalach związanych z folkiem, a także w trasie FOLK OFF TOUR 2014.

Muzycy Studium Instrumentów Etnicznych są m.in. zwycięzcami Skoda Auto Muzyka. Jury w składzie: Fisz, Mela Koteluk, Piotr Metz, Katarzyna Nosowska, Andrzej Smolik i Wojciech Waglewski, zdecydowało przyznać Studium Instrumentów Etnicznych nagrodę główną w postaci nagrania wspólnej płyty oraz udziału w koncercie w Studiu Agnieszki Osieckiej w Programie III Polskiego Radia..

Zespół obecnie koncertuje zarówno ze sławami muzyki jazzowej (H. Gembalski, A. Chochół), jak i gwiazdami hip- hop-u (Duże PE, Muflon).

W marcu 2015 roku Zespół Studium Instrumentów Etnicznych rozpoczął pracę nad drugą płytą. Będzie zawierała 10 utworów o stylistyce, którą dziennikarze nazywają Psychofolk. Tym razem w nagraniach udział wezmą również zaproszeni goście m.in. A. Chochół - wybitny gitarzysta, który na stałe zasili szeregi SIE a także H. Gembalski - wybitny jazzowy skrzypek, czy też Duże Pe.

Nowa płyta będzie konsekwencją poszukiwań grupy, która bawi się polimetrią i jednocześnie nie zapomina o emocjach, które stanowią napęd tej rytmicznej maszyny. W warstwie tekstowej to autorskie światy Stefańskiego, surrealistyczne choć dotykające codzienności, której doświadcza każdy z nas.

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>> a także na stronie Koncert w Trójce>>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

materiały promocyjne/iwo

Zobacz więcej na temat: Trójka zapowiedź koncertu