RYSY w studiu im. Agnieszki Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 20:00
Nu beat w wykonaniu tego zespołu, ubrany w wysokiej próby produkcję, niesie ze sobą niepodziewanie nośne piosenki.
Justyna Święs
Justyna ŚwięsFoto: Jacek Konecki/PR

RYSY zagrały w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę (25.10) o godz. 20.05.

Duet producencki RYSY eksploruje ścieżki współczesnej muzyki klubowej po swojemu, ale też z dobrymi referencjami. Pomiędzy zaczepnością Moderata, a melancholią grupy The xx rodzi się przestrzeń dla muzyki Łukasza Stachurko i Wojtka Urbańskiego.

Obaj panowie - niczym Disclosure czy SBTRKT - dobrali na album wokalistów i wrzucili ich w nowy kontekst muzyczny. Justyna Święs znana z The Dumplings otwiera się w piosenkach Rys na zabawę z tanecznymi rytmami i eksperymentowanie z frazowaniem. Baasch, znany dotychczas z mroczniejszej odsłony, z powodzeniem odnajduje się w rytmach bardziej frywolnych. Piotr Zioła, debiutant przed wydaniem płyty, intrygująco współbrzmi w duecie z Justyną.

"Traveler" eksponuje brakujące wątki muzyki klubowej, bez obawy łączy chwytliwe melodie z ujmującymi emocjami, szczyptą zadumy i technologiami. Muzyka elektroniczna w wykonaniu Rys miksuje w dobrych proporcjach techno duszę z podbitym basem. Ta muzyczna opowieść w dziesięciu odcinkach dzięki nieoczekiwanym zestawieniom otwiera przed słuchaczem zupełnie nowe, brzmieniowe przestrzenie.

Tytuł płyty nie jest przypadkowy - RYSY zapraszają wszystkich w niesamowitą muzyczną podróż. Także słuchaczy Trójki, którzy mieli okazję posłuchać ich na żywo w studiu przy Myśliwieckiej.

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>> a także na stronie Koncert w Trójce>>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mat. prasowe/mk)

Zobacz więcej na temat: koncert Trójka