Marcin Pendowski na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2015 10:00
Twórczość znakomitego basisty Marcina Pendowskiego jest unikalną mieszanką funky i jazzu w słowiańskiej odsłonie.
Koncert Marcina Pendowskiego przy Myśliwieckiej 357
Koncert Marcina Pendowskiego przy Myśliwieckiej 3/5/7Foto: Wojciech Kusiński/PR

Marcin Pendowski zagrał w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę (15.11) o godz. 20.05.

Marcin Pendowski jako pierwszy basista zdecydował się nagrać materiał na płytę, używając zapomnianych gitar basowych wyprodukowanych w dawnych krajach komunistycznych. Płyta "PENDOFSKY" jest podsumowaniem literackich, filmowych i muzycznych inspiracji Marcina Pendowskiego. Za brzmienie materiału współodpowiedzialny jest Tomasz "Harry" Waldowski (Lemon, Chłopcy Kontra Basia). Do 10 melodyjnych utworów na płycie dodano bonus track w postaci popularnego na kanale youtube teledysku do utworu ANTYFRYTA.

Doświadczenia muzyczne Marcina Pendowskiego wykraczają znacznie poza świat dźwięku przedstawiony na płycie "Pendofsky". W ostatnich tygodniach jego charakterystyczne brzmienie można usłyszeć na trasie koncertowej do najnowszej płyty "Mamut" Fisz Emade Tworzywo. Wcześniejsze działania muzyczne Marcina Pendowskiego zaowocowały dwukrotną nominacją do nagrody FRYDERYKI z zespołem ARTROSIS.

Basista zaistniał również jako współkompozytor muzyki do pierwszej polskiej produkcji dla Discovery Channel (dokument "Solidarność. Poczatek rewolucji").

Występował z Elaine Sipmson, Brian Fentress, Mike Russel, Nigel Kennedy, Valerie Scott, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Piotrem Baronem, Moniką Borzym, The Positive.

***

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>, a także na stronie Koncert w Trójce>>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(materiały promocyjne Warner Music Poland)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Trójka