Koncert Terrific Sunday w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2015 23:00
Terrific Sunday grają wspólnie od 2013 roku. Artyści, tworząc swój materiał, inspirują się szeroko pojętą muzyką niezależną.
Terrific Sunday w Trójce
Terrific Sunday w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Terrific Sunday zagrali w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w sobotę (28.11) o godz. 20.05.

Mimo zaledwie dwuletniego stażu na swoim koncie mają występy na wielu ważnych festiwalach, w tym: Opener Festival, Jarocin Festiwal, Behind The Trees, Seven Festival. Mieli przyjemność zagrać u boku takich artystów jak: Artur Rojek, Hey czy Muchy. Ponadto zespół został zwycięzcą konkursu Skoda Auto Muzyka, dzięki któremu zagrali w koncertowym studiu Programu III Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Terrific Sunday tworząc swój materiał inspirują się szeroko pojętą muzyką niezależną. Wypadkową doświadczeń i inspiracji chłopaków są dwie EP-ki: Terrific Sunday EP oraz Tonight EP, które zespół wydał własnym sumptem i sam dystrybuował w sieci. Nad ich produkcją czuwał wokalista zespołu - Piotr Kołodyński. Dzięki nim na polskim rynku muzycznym grupa funkcjonuje jako silny głos muzyki alternatywnej. Wydawnictwa zostały świetnie przyjęte przez fanów jaki i przez krytykę.

Pierwszy krokiem do w pełni profesjonalnej kariery jest kontrakt podpisany z Sony Music Poland. W drugiej połowie kwietnia ukaże się ich debiutancki singiel zatytułowany "Bombs Away", do którego teledysk kręcony był w Barcelonie. Produkcji debiutanckiej płyty poznaniaków podjął się Marcin Bors - jeden z najbardziej rozchwytywanych i utalentowanych polskich producentów. Premiera albumu przewidziana jest na jesień 2015.

Skład zespołu:

Piotr Kołodyński – wokal, gitara

Stefan Czerwiński – bass, gitara

Maks Mikulski – gitara

Artur Chołoniewski – perkusja

***

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>, a także na stronie Koncert w Trójce>>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(materiały promocyjne zespołu)


Zobacz więcej na temat: Trójka