Stacey Kent na Trójkowej scenie [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 23:00
Koncert amerykańskiej wokalistki Stacey Kent to kolejna propozycja Trójki dla wielbicieli muzyki z najwyższej półki.
Koncert Stacey Kent w Trójce
Koncert Stacey Kent w TrójceFoto: Jacek Konecki/PR

Stacey Kent zagrała w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w czwartek (3.12) o godz. 20.05.

Wokalistka swoją subtelną sztuką zdobyła zarówno bastion jazzu, jak i szczyty muzyki rozrywkowej. Stała się - w ciągu zaledwie paru sezonów - jedną z najważniejszych i najciekawszych wokalistek młodego pokolenia.

"Każdy, kto słucha śpiewu Stacey Kent, ma wrażenie, że śpiewa wyłącznie dla niego" - pisali krytycy komplementujący aksamitny głos amerykańskiej wokalistki i opisujący atmosferę intymności, jaka na każdym koncercie tworzy się pomiędzy nią a słuchaczami.

Urodzona i wychowana w Stanach, przeniosła się do Londynu i tam, w połowie lat dziewięćdziesiątych, rozpoczęła światową karierę. Wszystkie płyty Stacey Kent okazały się bestsellerami i wielokrotnie honorowane były prestiżowymi nagrodami. Popularna wokalistka koncertuje w największych i najbardziej zacnych salach koncertowych na świecie.

Płyty Stacey Kent sprzedały się na całym świecie w nakładzie przekraczającym pół miliona egzemplarzy. Wśród jej najbardziej znanych albumów znajduje się nominowana do nagrody Grammy i ciesząca się statusem platynowej płyta "Breakfast on the Morning Tram", a także wydawnictwa "Raconte-Moi" i "Dreamer in Concert".

(materiały promocyjne Ery Jazzu)

***

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>, a także na stronie Koncert w Trójce>>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Trójka