Piotr Machalica śpiewa o miłości i przemijaniu

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 12:00
Wielbicieli piosenki aktorskiej zapraszamy do wysłuchania Trójkowego koncertu Piotra Machalicy, który odbył się (24.01) w studiu im. Agnieszki Osieckiej.
Wydany pod koniec ubiegłego roku album Piaskownica jest trzecim w karierze Piotra Machalicy. W 2002 roku nagrał Portret muzyczny: Brassens i Okudżawa, a w 2012 Moje chmury płyną nisko
Wydany pod koniec ubiegłego roku album "Piaskownica" jest trzecim w karierze Piotra Machalicy. W 2002 roku nagrał "Portret muzyczny: Brassens i Okudżawa", a w 2012 "Moje chmury płyną nisko"Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Piotrowi Machalicy towarzyszyli wspaniali muzycy Andrzej Jagodziński, Wojciech Borkowski, Janusz Strobel, Czesław Bartkowski, Adam Cegielski, Paweł Stankiewicz, Piotr Maślanka, Bartek Krauz, Maciej Szczyciński, Marek Wroński, Krzysztof Niedźwiecki, Michał Walczak.

Artyści zaprezentowali utwory z płyty Piotra Machalicy "Piaskownica", która stanowi zbiór tekstów Jana Wołka napisanych specjalnie dla artysty  - opowieści o gorzkiej świadomości życia, miłości i przemijaniu. Wszystko, co znajdujemy w tekstach, ma swój wyraz w brzmieniu za sprawą wybitnych polskich kompozytorów Jerzego Satanowskiego, Janusza Strobla, Janusza Grzywacza i Wojciecha Borkowskiego.

Machalica i Wołek znają się od 15 lat. Pomysł wspólnej płyty powstał dawno temu, ale na realizację musiał trochę poczekać. - Uwodzi mnie poezja Jana Wołka, trafia w moją duszę. Zresztą on sam na przestrzeni lat bardzo się zmienił – mówił niedawno Piotr Machalica w trójkowej audycji "Akademia rozrywki". Jednak Jan Wołek na początku nie chciał przesłuchać płyty. - Ostatecznie jednak to zrobił, bo zadzwonił do mnie i powiedział: "Wiesz, mam wrażenie, że nie prężymy firan". I to mnie bardzo uspokoiło - wspominał rozmówca Artura Andrusa.

***

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(materiały promocyjne Mystic Production/iwo/tj)

Czytaj także

Piotr Machalica śpiewa i... nie pręży firan

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 16:14
Płyta Piotra Machalicy "Piaskownica" to zbiór tekstów Jana Wołka napisanych specjalnie dla artysty. Obaj panowie do wspólnego projektu długo dojrzewali.
rozwiń zwiń