Koncert piosenek Jerzego Wasowskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 14:00
Zapraszamy do wysłuchania koncertu piosenek Jerzego Wasowskiego, który odbył się z okazji jego setnych urodzin.
Jerzy Wasowski (portret z tablicy pamiątkowej w Warszawie, Wilcza 11)
Jerzy Wasowski (portret z tablicy pamiątkowej w Warszawie, Wilcza 11)Foto: Szczebrzeszynski, domena publiczna, Wikimedia Commons

Retransmisja koncertu piosenek Jerzego Wasowskiego odbyła się w niedzielę (27.03) o godzinie 18.05.

Pod koniec maja 2013 roku minęła 100. rocznica urodzin współtwórcy Kabaretu Starszych Panów i kompozytora setek piosenek. Z tej okazji w Trójce można było usłyszeć koncert, podczas którego utwory Jerzego Wasowskiego zaśpiewali Magda Umer i Grzegorz Turnau. Zapraszamy na retransmisję tego wydarzenia w Niedzielę Wielkanocną.

Jerzy Wasowski był związany z Polskim Radiem od czasów przedwojennych, początkowo pracował jako inżynier. W 1949 roku wraz z Jeremim Przyborą stworzył radiowy teatrzyk Eterek. W 1958 ci twórcy wymyślili telewizyjny Kabaret Starszych Panów, dla którego Wasowski skomponował dziesiątki popularnych piosenek (np. "Nie odchodź", "Wesołe jest życie staruszka", "Addio pomidory", "Bo we mnie jest seks", "Kaziu, zakochaj się", "Przeklnę cię").

Przez osiem lat działalności pod szyldem Kabaretu Starszych Panów (1958-1966) autor - Jeremi Przybora (Pan B) i kompozytor - Jerzy Wasowski (Pan A) stworzyli wraz ze znakomitymi aktorami świat niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

Płyty z piosenkami Kabaretu Starszych Panów w internetowym sklepie Polskiego Radia >>> 

(mat. promocyjne)

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

Czytaj także

Przybora i Wasowski na monetach NBP

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2011 15:06
Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora, twórcy Kabaretu Starszych Panów, znaleźli się na nowych monetach Narodowego Banku Polskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość według Herdzina - zobacz wideo z koncertu

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2013 06:30
Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz i Grzegorz Turnau zaśpiewali piosenki skomponowane przez Krzysztofa Herdzina do wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Kazimierza Przerwy-Tetmajera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Malajkat: Wasowski napisał kilka prawdziwych przebojów

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 16:15
- Wybrałbym się na "Śpiewnik Pana W.", by się przekonać, o których przebojach nie wiedzieliśmy, że są autorstwa Jerzego Wasowskiego - zapowiada premierę spektaklu "Śpiewnik Pana W." Wojciech Malajkat, dyrektor Teatru Syrena.
rozwiń zwiń