X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

The Dumplings: nowoczesna elektronika (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 15:17
To był elektryzujący koncert nadziei polskiego popu. Duet The Dumplings wystąpił w studiu im. A. Osieckiej.
Duet The Dumplings na koncercie w Trójce
Duet The Dumplings na koncercie w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Koncert The Dumplings odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę (3.04) o godz. 20.05.

Laureaci Nagrody Fryderyk w kategorii Debiut roku za 2014 rok. Nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem. Intensywność emocjonalna przełożona na teksty opisujące mikrokosmos relacji międzyludzkich z perspektywy młodych ludzi. Taneczny smutek i chwytliwe melodie. Justyna Święs (śpiew i teksty) i Kuba Karaś (muzyka i teksty) udowodnili, że potrafią przemawiać własnym głosem bez niepotrzebnych kompromisów.


Mają na koncie dwa albumy: "No Bad Days" (2014) i "Sea You Later" (2015). Ogromną frajdę sprawia im koncertowanie - zagrali ponad 140 koncertów od września 2013. Zespół grał zarówno na festiwalach showcase'owych (Liverpool Sound City, The Great Escape w Brighton w 2014 roku czy Europavox we Francji), jak i na ważnych polskich oraz zagranicznych imprezach: Off Festival, Grape Festival w 2014 roku, Open'er, Colours of Ostrava, Sziget Festival w 2015 roku.


Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

13 listopada 2015 pojawiła się druga płyta duetu zatytułowana "Sea You Later". The Dumplings pokazują na nim swoje dojrzałe oblicze. Album w całości został skomponowany, napisany i wyprodukowany przez zespół. Za miksy wydawnictwa odpowiedzialny był Piotr "Emade" Waglewski, a za mastering - Jacek Gawłowski. Płyta jest krokiem zespołu w nowym muzycznym kierunku - elektropopowy duet mocno stawia na elektronikę w duchu nowych brzmień, ale nie zapomina o chwytliwych piosenkach, znaku rozpoznawalnym twórczości Justyny Święs i Kuby Karasia. Promujący album wideoklip "Nie gotujemy" został obejrzany ponad milion razy, w lutym 2016 roku pojawił się drugi singiel i teledysk do utworu "Kocham być z Tobą".

(mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA The Dumplings Trójka