X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Wróblewski - pianista nie tylko jazzowy

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 21:00
Michał Wróblewski to pianista i kompozytor młodego pokolenia. W Trójce zaprezentował m.in. utwory z płyty "Radio Static".
Radiostatik to świeże i światowe spojrzenie na neo soul stworzone przez pianistę Michała Wróblewskiego
Radiostatik to świeże i światowe spojrzenie na neo soul stworzone przez pianistę Michała Wróblewskiego Foto: W. Kusiński/ PR

Koncert Michała Wróblewskiego odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę (24.04) o godz. 20.05. Gospodarzem wieczoru był Michał Margański.

Michał Wróblewski to absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na dwóch kierunkach - kompozycja i aranżacja oraz fortepian.

Otrzymał Grand Prix Jazz Melomani 2014 - "Polskiego Oskara Jazzowego" w kategorii Nadzieja Roku 2013. Ponadto jest zdobywcą Grand Prix Jazz Juniors 2010, dwukrotnym laureatem i zdobywcą nagrody na Transatlantyk Film And Music Festival - Instant Composition Contest (2013 i 2014) oraz finalistą Nottingham International Jazz Piano Competition 2012.

Występował na wielu festiwalach jazzowych, takich jak: Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Festiwal Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Jazz Jantar, Jazz Fest Berlin, Jazz na Guido, JAZ Festiwal Zabrze, Transatlantyk International Film And Music Festival, Nottingham International Jazz Piano Competition, Prague International Jazz Festival, Palm Jazz Festival, Pomorska Jesień Jazzowa, Ars Cameralis Festival i wiele innych.

Jego autorskie albumy "I Remember" i "Jazz i Orkiestra" - godzinna suita na kwartet jazzowy i orkiestrę symfoniczną - odniosły sukces na rynku polskim i japońskim. Album "Jazz i Orkiestra" zdobył miano "Jazzowej płyty roku" w Trójce.

Radiostatik to świeże i światowe spojrzenie na neo soul stworzone przez Michała Wróblewskiego przy współudziale znakomitych muzyków i producentów amerykańskiej i polskiej sceny muzycznej.Amerykańską część Radiostatik stanowią rapper Raashan Ahmad (związany też z kolektywami Crown City Rockers, Paper Plane Project i Electro-Acoustic Beat Sessions, mający na swoim koncercie współpracę z Gift of Gabem (Blackalicious), nowojorskim producentem Phoniksem i słynnym projektem Jazz Liberatorz) oraz charyzmatyczny wokalista Andre Washington, dawny członek nagrodzonej nagrodą Grammy soulowej amerykańskiej grupy All-4-One. Materiał wspomógł swoim udziałem Terrence Blanchard, światowej sławy trębacz jazzowy, wielokrotny zdobywca Grammy, a nad nagraniem całości w topowym nowojorskim studio MSR czuwał sam Russell Elevado, znany z produkcji muzycznej takich gwiazd jak Erykah Badu, Alicia Keys, Bilal, D'Angelo, A Tribe Called Quest i wielu innych.

Wydarzenie jest częścią pierwszej, trwającej zaledwie tydzień trasy koncertowej zespołu w pełnym składzie, rozpoczynającej się w Trójkowym studio im. Agnieszki Osieckiej, uwzględniającej festiwale jazzowe: Jazz na BOK-u (Białystok), Jazz nad Odrą (Wrocław/Trzebnica) oraz Kaunas Jazz Festival (Litwa) a kończącej w słynnym berlińskim klubie jazzowym b-flat. Koncert promował pierwszy album zespołu, który w najbliższym czasie trafi na półki sklepowe najlepszych sklepów muzycznych w Polsce i na świecie.

Skład, w jakim Radiostatik wystąpi na koncertach w Polsce:

Andre Washington - vocals

Raashan Ahmad - vocals, rap

Michal Wroblewski - piano, fender rhodes, leader

Andrzej Gondek - guitar

Michał Kapczuk - bass

Sebastian Kuchczynski - drums

Niedługo ukaże się najnowsza płyta Michała Wróblewskiego zatytułowana "Radio Static" >>>

(mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Trójka