Dubska: reggae inspirowane życiem

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2016 21:00
Dubska to jeden z najbardziej barwnych polskich zespołów reggae. W tym roku ukazał się ich nowy album zatytułowany "Ulicami".
Dubska w studiu im. Agnieszki Osieckiej
Dubska w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Koncert Dubska odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę (19.06) o godz. 20.05.

Muzycy zaprosili do współpracy Aleksandra "Mothashippa" Molaka, jednego z najzdolniejszych producentów młodego pokolenia, znanego ze współpracy z Pablopavo, Mariką, czy zespołem Mama Selita.

Dymitr, wokalista zespołu, jest też bardem, który od lat spaceruje z gitarą akustyczną po ulicach różnych miast. Nowe piosenki inspirowane są życiem napotkanych tam osób i własnymi doświadczeniami. Po spotkaniu z Aleksandrem "Mothashippem" te historie zamieniły się w nowoczesną produkcję a zespół Dubska otworzył się nowe muzyczne przestrzenie. Pierwszym singlem promującym płytę jest "Stop".


"Ulicami" to album zatopiony w kulturze miejskiej. Słychać tutaj już nie tylko wyraźną inspirację muzyką reggae, ale również hip-hopem, soulem i muzyką klubową. Brzmienia akustyczne przenikają się z syntetycznymi a chwytliwe, popowe melodie z uliczną zadziornością.

Zespół Dubska ma na koncie kilka płyt i wiele przebojów, które chętnie są grane przez stacje radiowe. Największy sukces odniósł utwór "Avokado", który przez kilka miesięcy znajdował się na Liście Przebojów Trojki oraz został zamieszczony na dwóch składankach wydanych z okazji 30-lecia LP3. Sporą popularność zdobyły też "Mama", "Johny" i "Loko-Loko".

Wydawcą płyty jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

(mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: Trójka Michał Olszański