Krzysztof Kobyliński i Bill Evans wspólnie na scenie

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 15:52
Obaj muzycy mają już doświadczenie w nagraniach, ale ten koncert był ich pierwszym spotkaniem przed publicznością. Gościem specjalnym wieczoru był Adam Makowicz.
Krzysztof Kobyliński i Bill Evans wspólnie na scenie
Foto: W. Kusiński/ PR

Koncert Billa Evansa, Krzysztofa Kobylińskiego i Adama Makowicza w studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się w niedzielę (23 października).

Koncert miał miejsce w ramach Dni PalmJazz Festival. Twórcą, corocznym organizatorem i dyrektorem artystycznym PalmJazz jest Krzysztof Kobyliński. 

Bill Evans to światowej sławy amerykański saksofonista i producent. Jeden z najbardziej kreatywnych muzyków jazzowych naszych czasów. Zadebiutował na scenie muzycznej w wieku dwudziestu jeden lat u boku Milesa Davisa. Nagrał 19 solowych albumów, dwa z nich otrzymały nominacje do Grammy.

Krzysztof Kobyliński to kompozytor, pianista, band leader oraz twórca wydarzeń muzycznych. Autor utworów wykonywanych przez najważniejszych muzyków współczesnego jazzu, w tym Branforda Marsalisa, Richarda Galliano, Mike’a Sterna, Randy Breckera, Triloka Gurtu, Paolo Fresu, Joey Calderazzo.

Zobacz więcej na temat: Trójka koncert