Xxanaxx i ich elektronika w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2017 17:40
Muzyczny wieczór pod znakiem Xxanaxx był nie lada rarytasem dla miłośników muzyki elektronicznej.

Koncert duetu Xxanaxx miał miejsce 22 stycznia o godzinie 19.05. Zapraszamy do oglądania wideo.

Xxanaxx to duet z Warszawy, który po raz pierwszy wszedł do studia w roku 2012. Ich drogi skrzyżowały się w odpowiednim momencie, gdy Klaudia Szafrańska szukała producenta muzycznego, a Michał Wasilewski wokalistki z "tym czymś" w głosie.

Po pierwszym spotkaniu w studiu wiedzieli, że muzykę będą tworzyć razem. Tak powstał singiel "Disappear", który ujrzał światło dziennie w grudniu 2012. W sierpniu 2013 U Know Me Records - wcześniejsza nazwa zespołu - wydała swoją debiutancką EP-kę, na której zalazły się takie utwory jak "Broken Hope" i "Got U Under".

W maju 2014 roku na rynku pojawiła się pierwsza EP-ka wydana pod nowa banderą - Xxanaxx. Płyta "Triangles" przypadła do gustu fanom duetu, ale też krytykom muzycznym.

Po zakończeniu (w grudniu 2015 roku) trasy koncertowej po Polsce XXANAXX oddał się pracy nad drugim albumem. Jej owoce fani duetu poznali w czerwcu, kiedy to swoją premierę miała płyta zatytułowana "FWRD". Ten bardziej popowo zorientowany materiał to także pierwsze zderzenie XXANAXXU z polskojęzycznym repertuarem.

(mat. promocyjne/pk)

Zobacz więcej na temat: Trójka xxanaxx MUZYKA