Daria Zawiałow i jej alternatywna energia koncertowa (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 20:00
Utalentowana artystka, która sama pisze teksty i komponuje swoje utwory. Zapraszamy do oglądania koncertu wokalistki okrzyknietej odkryciem sceny alternatywnej!

Daria Zawiałow wystąpiła w studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę (19.02). Zapraszamy do wysłuchania koncertu.

Daria Zawiałow to młoda artystka z duszą buntowniczki. Sama pisze teksty i w dużym stopniu angażuje się również w komponowanie swoich utworów. Jest pod tym względem konsekwentna i niezależna. Wśród swoich inspiracji wymienia takich artystów, jak Jack White, Radiohead, Warpaint, Foals, The XX, Arctic Monkeys, Florence and The Machine czy The Last Shadow Puppets. Mimo wielkiego podziwu dla wielu zagranicznych wykonawców, Daria śpiewa głównie w języku polskim. Fascynuje się twórczością Czesława Niemena.Daria pochodzi z Koszalina – tam jako nastolatka uczęszczała na zajęcia muzyczne. Dzięki udziałowi w "Szansie na sukces" wokalistka dowiedziała się o castingu do chórków Maryli Rodowicz, który wygrała. Następnie śpiewała u Maryli przez prawie dwa lata. W 2008 zdobyła TUKAN JUNIOR – nagrodę główną Przeglądu Piosenki Aktorskiej, wygrała prestiżowy konkurs Pejzaż bez Ciebie w 2015 roku.

W kwietniu 2015 roku wokalistka nawiązała współpracę z Sony Music Poland. Wytwórnia – wedle słów samej Darii – pomaga jej realizować plany, które jeszcze niedawno były tylko marzeniami. Wszystko na zasadach swobody twórczej.

W czerwcu 2016 roku, ukazał się debiutancki singiel artystki ''Malinowy Chruśniak''. Utworem tym Daria wyśpiewała sobie ''Opolską Karolinkę'' wygrywając konkurs DEBIUTY w Opolu, jeszcze tego samego miesiąca. W marcu 2017 roku ukaże się debiutancki album Darii pt. "A kysz!". 

Piosenki zapowiadające debiutancki krążek Daria Zawiałow wykonała w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Artystce towarzyszyli na scenie: Gaba Kulka, Bela Komoszyńska (Sorry Boys) i Piotr Rogucki (Coma).

(mat. promocyjne/mp/ei)

Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA