Wyjątkowa próba otwarta Voo Voo w Trójce [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 17:00
Wojciech Waglewski z zespołem zaprezentował w Trójce utwory z premierowej płyty "Siedem".

Otwarta próba, na której muzycy Voo Voo zaprezentowali utwory z nowej płyty, odbyła się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w sobotę (4.03) o godz. 20.05. Transmisję tego wydarzenia nadaliśmy w audycji "Lista osobista".

We wtorek, 7 marca, ukazał się najnowszy album Voo Voo zatytułowany "7". Słuchacze Trójki i fani grupy Wojciecha Waglewskiego mogli usłyszeć piosenki z tej płyty już kilka dni wcześniej – w sobotę 4 marca. Gospodarzem niezwykłego wieczoru w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej był Piotr Metz. Transmisja na antenie Trójki w jego autorskiej audycji "Lista osobista" miała miejsce od godz. 20.05.

Niedawno obchodzili 30-lecie istnienia. Mimo ogromnego doświadczenia niezmiennie poszukują nowych form ekspresji, nieustannie patrzą w przyszłość, a każdy ich album to otwarcie kolejnego etapu. – Postanowiliśmy jeszcze raz zrobić płytę, której nikt nie będzie chciał kupić – żartuje Wojciech Waglewski, lider zespołu, wokalista, autor tekstów i główny kompozytor. To założenie w przypadku wydanego w 2014 roku albumu "Dobry wieczór" spowodowało, że album uzyskał status Złotej Płyty, a piosenka "Gdybym" (z udziałem azerskiego pieśniarza Alima Qasimova), długie tygodnie zajmowała pierwsze miejsce "Listy Przebojów Programu 3". Obecnie w górę tego zestawienia pnie się singiel promujący album "7", czyli "Środa".

Tym razem kluczem do nowej płyty Voo Voo jest czas i jego nieustanny upływ. Na albumie znalazło się zaledwie siedem, za to długich utworów, a każdy z nich nosi tytuł od kolejnych dni tygodnia. Taka konstrukcja premierowego materiału będzie miała również wpływ na koncerty promujące nową płytę – utwory będą grane po kolei, od "Poniedziałku" do "Niedzieli".

Płyta powstawała w grudniu 2016 i styczniu 2017 roku w Studiu S-4 Polskiego Radia, a także w Trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Za realizację dźwięku odpowiadał Jacek Gładkowski, a Piotr "Emade" Waglewski – syn Wojciecha Waglewskiego – całość zmiksował i współpracował przy produkcji.

Kompozytorem i autorem wszystkich utworów na nowym albumie zespołu jest oczywiście Wojciech Waglewski. Oprócz niego podczas koncertu-próby w radiowej Trójce wystąpią: perkusista Michał Bryndal, basista Karim Martusewicz oraz saksofonista i wokalista Mateusz Pospieszalski.

Otwarta próba grupy Voo Voo odbyła się ramach audycji "Lista osobista" Piotra Metza – kierownika redakcji muzycznej Trójki, a zarazem autora wydanej niedawno i już bestsellerowej książki "Voo Voo. Dzień dobry wieczór".

Mateusz Pospieszalski opowiada o płycie "7":

Zobacz więcej na temat: Voo Voo MUZYKA