Krzysztof Zalewski zagrał w Trójce [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 13:00
Artysta wydał w ubiegłym roku płytę "Złoto", którą promuje podczas trwającej właśnie trasy koncertowej. W jej ramach wystąpił również w Trójce.

Krzysztof "Zalef" Zalewski wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę (12.03) o godz. 19.05. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia nagrania koncertu.

Krzysztof Zalewski to muzyk, kompozytor i autor tekstów. W 2003 roku wygrał drugą edycję polskiego Idola. Miał wtedy 19 lat. W 2004 roku, na podstawie wygranego kontraktu, wydał debiutancki album zatytułowany "Pistolet". Potem, jak mówią, zniknął. Jednak w rzeczywistości cały czas był na scenie, szlifował warsztat, zdobywał doświadczenia. Grał w tym czasie z Nosowską i przez trzy lata z zespołem Hey, współtworzył jazzowo-eksperymentalną grupę Japoto, udzielał się także w zespole Muchy. W 2013 roku powrócił z autorską płytą "Zelig", a rok i dwa lata później był jednym z uczestników trasy Męskie Granie.

W 2016 roku ukazał się jego drugi album zatytułowany "Złoto". Na płycie dominują numery dynamiczne ("Chłopiec", "Na drugi brzeg") czy wręcz drapieżne ("Głowa"). Jest puls ("Uchodźca"), jest groove ("Luka"), jest riff ("Polsko"). Jest też porywający "Jak dobrze", w którym gościnnie udziela się jak zawsze znakomita Natalia Przybysz. Nie zabrakło także ballad ("Miłość, Miłość", "Otu"). W porównaniu z poprzednią płytą uproszczone zostały aranżacje, bardziej organiczne jest brzmienie, bardziej bezpośredni przekaz. Warto też zwrócić uwagę na teksty, na tę miłość w czasach niepokoju. Zalewski wyśpiewuje te lęki i nadzieje, które dziś towarzyszą nam wszystkim. Słowem, pełny wachlarz emocji i muzycznych wrażeń, które razem układają się w zaskakująco spójny złoty środek.

"Złoto" jest na pewno najbardziej osobistą, a zarazem najbardziej przystępną płytą Krzysztofa Zalewskiego. To materiał, który skupia w sobie wszystkie jego dotychczasowe doświadczenia, jako wokalisty, multiinstrumentalisty, kompozytora i tekściarza.

I to właśnie utwory głównie z tego albumu usłyszeliśmy podczas koncertu w Trójce.

Czytaj także

Organek i jego najważniejsze osiągnięcie

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 21:00
- Ta piosenka definiuje całą płytę i całą moją twórczość do tej pory. To najważniejsze dokonanie na moim koncie - mówi Organek o utworze "Czarna Madonna". Premiera teledysku do piosenki miała miejsce w radiowej Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soyka i Buba grają dla potrzebujących

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 12:16
- Spotkaliśmy się w Warszawie, w klubokawiarni Baobab. Jej właściciel kilka lat temu zaczął organizować uliczne spotkania muzyczne - opowiada Stanisław Soyka o początkach znajomości z Bubą Badjie Kuyatehem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brodka i jej ulubione piosenki o Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 22:07
Utwory poświęcone stolicy królowały w tym wydaniu autorskiej audycji Moniki Brodki w radiowej Trójce.
rozwiń zwiń