X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Monika Borzym zagrała w Muzeum Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 20:00
„jestem przestrzeń” to tytuł płyty Moniki Borzym z poruszającymi tekstami poetki Anny Świrszczyńskiej, do których muzykę skomponował Mariusz Obijalski. Premiera obyła się na koncercie 28 lipca.
Audio
  • Koncert Moniki Borzym w Muzeum Powstania Warszawskiego
Koncert Moniki Borzym w Muzeum Powstania Warszawskiego
Koncert Moniki Borzym w Muzeum Powstania Warszawskiego Foto: Grzegorz Szklarek/Cantaramusic

Organizatorem wydarzenia i wydawcą płyty jest Muzeum Powstania Warszawskiego. 28. lipca odbył się uroczysty koncert, podczas którego Monika Borzym zaprezentowała premierowo dwanaście utworów z płyty.

Muzeum Powstania Warszawskiego podejmuje temat wydarzeń sierpnia i września 1944 roku poprzez wartościowe i ambitne działania artystyczne. Realizowany co roku cykl projektów muzycznych pod hasłem „Pamiętamy’44” tworzy przestrzeń dla artystycznych wypowiedzi na temat historii Powstania Warszawskiego. W tym roku w ramach cyklu ukazał się album „jestem przestrzeń”, na którym znajduje się dwanaście kompozycji Mariusza Obijalskiego do poruszających wierszy Anny Świrszczyńskiej w wykonaniu Moniki Borzym – cenionej wokalistki jazzowej młodego pokolenia. Anna Świrszczyńska, poetka m.in. okresu Powstania Warszawskiego, jest uznawana za ważny głos tamtej epoki. Wybrane na płytę teksty pokazują, jak „przestrzenną” była osobowością – czujną na otaczającą ją rzeczywistość, wrażliwą, empatyczną, a jednocześnie świadomą swojego losu i czasu, w jakim dane było jej żyć. Wyboru wierszy na płytę dokonała uznana reżyserka Agnieszka Glińska.

Wiersze z płyty układają się w opowieść o przestrzeni wolności w człowieku i o samostanowieniu, i to było dla nas bardzo pociągające. Wierzę głęboko, że taki projekt jak ten otworzy w odbiorcach pokłady wrażliwości, których na co dzień nie używają, i nazwie myśli, których sami nie potrafią nazwać – mówi Agnieszka Glińska.

(mat. prasowe)

Czytaj także

Powstańcze piosenki w Trójkowym ogrodzie

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 21:30
31 lipca, czyli w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w ogrodzie przy Myśliwieckiej 3/5/7 odbył się koncert "Alert przed godziną W" w wykonaniu Garwolińskiego Teatru Muzycznego "Od Czapy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienia najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 19:00
- Pożegnania, płoszone gołębie, dzieci tulące do siebie zwierzęta - to pamięta dziecko. Gwizd lecących bomb, czy uderzą tu? Zastanawiam się, czy kiedykolwiek była cisza - mówi jedna z bohaterek reportażu "Krótkie dzieciństwo".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Euforia, wolność, suwerenność. Po co nam Zakazane Piosenki?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 00:25
- Od kilku lat tak planuję okres wakacyjny, by 1 sierpnia zawsze być w Warszawie. Jest to dla mnie istotny dzień, bo czuję, że sama prawdopodobnie też brałabym udział w Powstaniu Warszawskim - mówi wokalistka, Aga Zaryan.
rozwiń zwiń