Limit i przyjaciele w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 19:58
Premiera albumu "Limit i Przyjaciele" odbyła się w studiu im. Agnieszki Osieckiej, a po niej zespół wyruszył w trasę promującą najnowszą płytę.
Audio

Zespół Limit wystąpił w Trójce 25 sierpnia 2017. Koncert retransmitowaliśmy 3 września o 19.05.

Historia zespołu Limit sięga 1983 roku, kiedy to trzech licealistów zapragnęło zrobić światową karierę. Formacja przetrwała niecały rok, aby powrócić na scenę w 2012 roku. Po wydaniu kilku nieoficjalnych albumów zespół wydał w 2015 roku płytę "Inaczej" w nakładzie 10000 egzemplarzy, która odbiła się szerokim echem w środowisku muzycznym. Po zagraniu wielu koncertów w całej Polsce wykrystalizował się pomysł na kolejny album, przy którym zespół pragnął zaprosić do współpracy wybitnych artystów z całego świata.

Płyta "Limit i Przyjaciele" to połączenie sił 7 osobowego zespołu Limit oraz 15 znakomitych gości z Polski i ze świata. Kolaboracje z różnymi stylistycznie artystami spowodowały, że krążek "Limit i przyjaciele" spodoba się nie tylko fanom blues-rocka, z którego zespół był wcześniej znany. Szerokie spektrum brzmieniowe sprawia, że płyta nieraz potrafi zaskoczyć słuchacza swą nieprzewidywalnością. Na płycie wystąpili: Thijs van Leer, Martin Turner, Nick Simper, Jerzy Styczyński, Dariusz Kozakiewicz, Ryszard Sygitowicz, Anthimos Apostolis, Marek Raduli, Sławek Wierzcholski, Wojciech Hoffmann, Władysław Komendarek, Andrzej Urny, Jarosław Tioskow, Borys Sawaszkiewicz i Karolina Cygonek.

25 sierpnia w studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpili:

Paweł Sylwester Wawrzeńczyk – wokal
Jarosław Zarychta – instrumenty klawiszowe
Cezary Niemiec – saksofon
Jarosław Telka – bas
Paweł Dominik Wawrzeńczyk – gitara
Jarosław Morąg – gitara
Philiphe Hanszke – perkusja
Goście zespołu: Tomek Jaśkiewicz, Dariusz Kozakiewicz i Władysław Komendarek