Tubis Trio i "The Truth" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 20:00
Tubis Trio to polskie trio jazzowe, które od 2008 tworzą Maciej Tubis, Paweł Puszczało i Przemek Pacan. Na koncercie w Trójce zespół zaprezentował utwory z nowej płyty, która nosi tytuł "The Truth".
Audio
  • Koncert Tubis Trio w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Trójka)

Koncertu Tubis Trio w studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się w niedzielę 10 września.

Zespół wykonuje autorskie kompozycje, których styl nakreśla improwizacja zaczerpnięta z jazzu, ale otwarta na szersze horyzonty. Jak mówi pianista Maciej Tubis: "Słowo jazz zbyt ogranicza i szufladkuje". W ten sposób powstają utwory z melodyjnymi tematami, ale nieprzewidywalnymi formami. Klasycyzujące polifonie przechodzą w rockowe ostinata.

Trio inspiracje czerpie z szeroko pojętej muzyki, czasami sięgając nawet po tematy muzyki pop, ale przerobione z największym kunsztem artystycznym. W ten sposób nawiązując do zespołów takich jak The Bad Plus czy E.S.T. Tubis Trio zaskakuje publiczność świeżością, z jaką podchodzi do każdego koncertu. Zawsze dając sto procent ekspresji, która jest najważniejsza w tym zespole i którą publiczność zawsze w pełni od muzyków odbiera. Cytując jednego ze słuchaczy: "Podobało mi się! Ale to chyba nie był jazz? Bo ja jazzu to nie lubię!".

Trio wydało płytę "Live In Luxembourg", która w 2009 roku została wybrana jedną z najlepszych płyt jazzowych na świecie według brytyjskiego magazynu "Jazzwise". Po licznych występach zespół rozpoczął 2012 rok od entuzjastycznie przyjętego koncertu na żywo w radiowej Trójce, otrzymując rekomendację: "Trójkowy Znak Jakości". 

(mat. promocyjne)

Czytaj także

Koncert Tubis Trio w Trójce (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2012 20:00
Trio powróciło po długiej przerwie. W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej usłyszeliśmy utwory z "Live In Luxembourg” - płyty docenionej w brytyjskim Jazzwise - oraz te najnowsze, bardziej energetyczne, które zespół zarejestruje w tym roku.
rozwiń zwiń