X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dom La Nena na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 15:00
Na antenie Trójki i scenie studia im. Agnieszki Osieckiej wystąpiła brazylijska artystka Dom La Nena, która zaprezentowała na żywo materiał z albumów "Ela" i "Soyo".
Audio

Koncert Dom La Nena w studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się w niedzielę 17 września.

Dom La Nena (Dominique Pinto) jest wiolonczelistką i autorką piosenek. Urodziła się w brazylijskim Porto Alegre, lecz część dzieciństwa równolegle spędziła w Paryżu, gdzie uczyła się grać na wiolonczeli i pianinie. Kiedy muzyka stała się dla niej nie tylko pasją, a jej kariera nabrała tempa, Dom zdecydowała się na kontynuację nauki muzyki w Buenos Aires.

Twórczość artystki spotkała się bardzo dobrymi recenzjami dziennikarzy i licznymi porównaniami do wielkich osobowości muzycznych – Wall Street Journal określił ją jako "młodą Brian Williamson", Time Out New York "bossa novą wersja Joanny Newsom", a Pop Dose jako "odnalezioną siostrę Cat Power".

W jej debiutanckim albumie "Ela" (2013) długie włóczące melodie z elementami muzyki folkowej są okraszone licznymi dźwiękami wiolonczeli i pianina. "Ela" został uznany przez amerykański program radiowy NPR jako "dźwiękowe arcydzieło", co zagwarantowało Dom La Nenie szybki rozwój kariery, czyli międzynarodowe tournée trwające aż 18 miesięcy. Podczas tej intensywnej podróży powstał również kolejny album zatytułowany "Soyo" (2015).

"Soyo" został wydany we współpracy z brazylijskim piosenkarzem i gitarzystą Marcelo Camelo z zespołu Los Hermanos. Nowy album opiera się na liryce poprzedniego albumu "Ela", charakterystycznym głosie artystki oraz wyraźnym brzmieniu wiolonczeli, a także nowych elementach dźwiękowych. Utwory zostały napisane w wielu językach: portugalskim, hiszpańskim, francuskim i angielskim, a procesem nagrywania i tworzenia aranżacji Dom zajęła się osobiście. Dzięki Marcelo piosenki z albumu "Soyo" zyskały dźwięki perkusji, rytmiczną dynamikę muzycznie inspirowaną Rio de Janeiro, a także elementy indie rocka, co idealnie uzupełniło się z melancholijnym brzmieniem Dom La Neny. To jednocześnie bardzo lekki i "żywy" album.

Artystka przyjechała do Polski na zaproszenie Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Trójka została patronem medialnym imprezy.

(mat. promocyjne)