X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaromir Nohavica wystąpił w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 20:00
1 kwietnia Program 3 Polskiego Radia skończył 56 lat. Z tej okazji stacja z ul. Myśliwieckiej przygotowała dla swoich słuchaczy specjalny, urodzinowy koncert.
Audio
  • Jaromir Nohavica w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Koncert/Trójka)

Jaromir Nohavica wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku.

W trakcie koncertu znakomity czeski bard zagrał nie tylko utwory z najnowszego albumu "Poruba", ale również swoje największe przeboje. 

Jaromir Nohavica jest znany i kochany tak samo w Polsce, jak i w swojej ojczyźnie – Czechach. Artysta urodzony w Ostrawie należy do pieśniarzy, wokół których wytwarza się urzekające misterium. Brawurowo porusza się między folkiem a folklorem, jest prawdziwym bardem swojego regionu. Opowiada o życiu i śmierci, ale przede wszystkim o tym, co pomiędzy: o miłości, cierpieniu, rozterkach i obawach współczesnego człowieka; o pięknie otaczającego nas świata, drobnych radościach i wielkich pasjach.

Muzyk bardzo dobrze zna język polski i swoje koncerty w Polsce prowadzi po polsku. Nagrał kilkanaście płyt. Najnowsza zatytułowana jest "Poruba" – od nazwy ostrawskiej dzielnicy, z którą łączy go wiele wspomnień i gdzie wszystko się w jego życiu zaczęło: pierwsze miłości, przyjaźnie, znajomości, ale także awantury i szykany. Dwie piosenki z płyty – "Czarna dziura" i "Empire State" cieszą się wielką popularnością słuchaczy Trójki, zajmując wysokie miejsca na "Liście przebojów Trójki".

Tych utworów oraz innych premierowych kompozycji z nowego albumu, w tym również najbardziej znanych szlagierów Nohavicy z jego obszernej dyskografii nie zabrakło podczas wyjątkowego koncertu w Trójce. Bardowi na scenie towarzyszyli: Robert Kuśmierski (akordeon, piano) i Pavel Plánka (instrumenty perkusyjne).

(mat. prasowe/asz)