X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W hołdzie dla Tomasza Stańki. Retransmisja koncertu

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 19:00
Podczas koncertu w Trójce w hołdzie dla wirtuoza trąbki zagrali Antymos Apostolis, Max Mucha, Piotr Wyleżoł, Ziut Gralak i Wojciech Waglewski. 
Audio
  • W hołdzie dla Tomasza Stańki. "Chameleon" zabrzmiał w studio im. Agnieszki Osieckiej (Koncert w Trójce)
Koncert pamięci Tomasza Stańki
Koncert pamięci Tomasza StańkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

1 listopada 2018 o godz. 18.05 zaprosiliśmy na retransmisję koncertu zarejestrowanego 11 sierpnia w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. 

Artyści wykonali utwory z płyty Tomasza Stańki zatytułowanej "Chameleon", która została zarejestrowana w Grecji w 1989 roku. W nagraniu płyty brał udział m.in. Antymos Apostolis.

***

Tomasz Stańko urodził się 11 lipca w 1942 w Rzeszowie. Był trębaczem, kompozytorem i aranżerem. W latach 60. współpracował z Krzysztofem Komedą. Jako członek jego zespołu brał udział w nagraniach wydanego w 1966 albumu "Astigmatic", który dziś uchodzi ze jedno z największych osiągnięć europejskiego jazzu i znajduje się w zestawieniach najlepszych płyt jazzowych wszech czasów.

Był też jednym z najważniejszych muzyków na europejskiej scenie jazzowej. Nagrał około czterdzieści albumów, skomponował muzykę do kilkudziesięciu filmów, koncertował na całym świecie. Występował i nagrywał, między innymi z Janem Garbarkiem czy Peterem Warrenem. Był laureatem wielu polskich i międzynarodowych nagród - w 2003 r. otrzymał Europejską Nagrodę JazzowąJego Kwintet z lat 1968-1973 uznany został za jedną z najlepszych formacji w historii polskiego jazzu.

PAP/gs/chb/mk

Czytaj także

"Tomasz Stańko wywarł największy wpływ na współczesną scenę jazzową"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 13:23
- Był obecny na tej scenie 55 lat. Ojcem chrzestnym jazzu nowoczesnego był Krzysztof Komeda, ale Tomasz Stańko tę muzykę poniósł i rozwijał przez te długie lata - mówił w Dwójce Paweł Brodowski z magazynu "Jazz Forum".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Tomasz Stańko. Muzyk miał 76 lat

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 13:31
Tomasz Stańko był znanym polskim trębaczem jazzowym i kompozytorem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie jestem szary". Tomasz Stańko o swoim barwnym życiu

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 10:00
Od początku był barwnym ptakiem z niezwykle silną osobowością. Żył po swojemu, wyróżniał się i zawsze był o krok przed innymi. 
rozwiń zwiń