X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tęskno gra w Trójce utwory z płyty "Mi"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 18:00
Tęskno to wspólny projekt dwóch utalentowanych artystek, które "łączą brzmienia, melodie i dźwięki, za którymi im tęskno".
Audio
  • Tęskno debiutuje na Trójkowej scenie (Koncerty w Trójce)

Transmisja koncertu prosto z Muzycznego Studia PR im. Agnieszki Osieckiej odbyła się w niedzielę 9 grudnia. 

Grupę założyła wokalistka Joanna Longić, która sprawnie porusza się po obszarze muzyki elektronicznej oraz nagradzana pianistka i kompozytorka Hania Rani. Rezultatem tej współpracy są bardzo nastrojowe, bogato zaaranżowane utwory, w których słychać fascynacje kameralistyką czy skandynawskim art-popem. To muzyka delikatna, romantyczna, co podkreślają napisane w języku polskim teksty oraz wspomagający duet kwintet muzyków w składzie: Kornelia Grądzka (skrzypce), Paulina Kusa (skrzypce), Mateusz Wasiucionek (altówka), Zuzanna Stradowska (wiolonczela) oraz Stanisław Czyżewski (kontrabas).

"Razem" to pierwszy zwiastun zapowiadający debiutancki krążek. Kompozycja powstała we współpracy ze znakomitym polskim producentem  Duitem.

Zespół został okrzyknięty przez portal Brand New Anthem jednym z najbardziej obiecujących projektów 2018 roku, określając ich kobiecy duet jako: "dwie indywidualności, które przy zetknięciu tworzą zupełnie nowy byt  byt kompletny i przejmujący". Duet po zaledwie roku istnienia ma na koncie występy m.in. na Open’erze, Slot Art Festivalu czy Transatlantyku oraz wyprzedane koncerty klubowe.

Niebawem pojawi się okazja, aby usłyszeć zespół na żywo. Część koncertów promujących płytę Tęskno zagra na jednej scenie z Högnim – islandzkim wokalistą znanego m.in. z legendarnej grupy GusGus.

(mat. prasowe)

Czytaj także

Tomasz Chyła Quintet na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 21:00
Tomasz Chyła Quintet to zespół wywodzący się z trójmiejskiego środowiska jazzowego, szturmujący przebojem polską scenę jazzową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Motion Trio w poszukiwaniu nowych dźwięków

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 20:00
Polskie trio akordeonowe, łączące w swej twórczości ogień muzyki o korzeniach wschodnioeuropejskich z lodowatą precyzją wielkich kompozytorów klasycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Maria Jopek i Branford Marsalis na Trójkowej scenie!

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 22:00
Anna Maria Jopek i Branford Marsalis zaprezentowali przy "Myśliwieckiej 3/5/7" utwory z ich ostatniej, wspólnej, podwójnej płyty "Ulotne".
rozwiń zwiń