Tulia na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 19:00
Wszystko zaczęło się od opublikowania przez Depeche Mode zaskakującej folkowej wersji "Enjoy The Silence" nagranej przez cztery zdolne dziewczyny ze Szczecina.
Audio
  • Tulia, czyli folk na cztery głosy (Koncert/Trójka)

Zespół wystąpił w studio im. Agnieszki Osieckiej w środę 12 grudnia. Nagranie tego koncertu wyemitowaliśmy na antenie Trójki we wtorek 25 grudnia.

Fani nalegali, by grupa nagrała kolejne utwory w unikalnej stylistyce i tak właśnie powstała Tulia. Ich muzyka to połączenie klasycznych głosów charakterystycznych dla muzyki ludowej oraz najnowocześniejszej produkcji muzycznej. Zespół tworzą młode, ale doświadczone wokalistki z gruntownym wykształceniem muzycznym: Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak.

Przejmująca interpretacja utworu Dawida Podsiadło "Nieznajomy" ponownie oczarowała fanów muzyki do tego stopnia, że teledysk obejrzano 8 milionów razy. Słuchacze z całego świata zachwycają się talentem wokalistek, magią atmosfery klipu i przede wszystkim polską kulturą.

Odpowiedzią na setki komentarzy z całego świata oraz dziesiątki publikacji jest debiutancka płyta zespołu Tulia, która swoją premierę miała w maju br. Wypełniają ją głównie niezwykle wersje utworów takich artystów jak m.in.: Obywatel GC, Wiki, O.N.A, Seweryn Krajewski czy Stan Borys. Dziewczyny z Tulii nie ograniczają się jedynie do interpretacji cudzego repertuaru, w związku z tym na płycie znajdują się dwie autorskie kompozycje. Krążek tak bardzo spodobał się fanom, że zyskał status Złotej Płyty.

Liczne występy i koncerty tylko potwierdzają fenomen zespołu. Dziewczyny mają za sobą występ na tegorocznej gali Fryderyków, udział na 55. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie otrzymały aż trzy nagrody w Konkursie Premier za utwór "Jeszcze Cię nie ma". Zespół wystąpił jeszcze podczas Top Of The Top Sopot Festiwal 2018 oraz podczas Lato z Radiem Festiwal 2018.

Utwór "Wstajemy już" z ich debiutanckiej płyty, znalazł się na ścieżce dźwiękowej nowego serialu "Znaki".

(mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: Trójka koncert MUZYKA