Wojtek Mazolewski Quintet gra Komedę!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 18:00
Wojtek Mazolewski Quintet "Komeda" to specjalny projekt koncertowy poświęcony muzyce Krzysztofa Komedy.
Audio
  • Muzyka Krzysztofa Komedy wciąż inspiruje i fascynuje. Pulsujący energią Trójkowy koncert formacji Wojtek Mazolewski Quintet (Koncerty w Trójce)
Audio
  • Muzyka Krzysztofa Komedy wciąż inspiruje i fascynuje. Pulsujący energią Trójkowy koncert formacji Wojtek Mazolewski Quintet (Koncerty w Trójce)

Koncert ze studia im. Agnieszki Osieckiej transmitowaliśmy w niedzielę 30 grudnia o godz. 19.05.

Mazolewski i muzycy jego kwintetu Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok i Qba Janicki od lat inspiruje się muzyką tego wyjątkowego artysty. Jednak impulsem do zagłębienia w jego twórczość był zeszłoroczny koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii "Church of Sound". Zespół Wojtka Mazolewskiego prócz autorskich kompozycji zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt "Polish Jazz" poświęconym legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy.

Tej jesieni zespół zaprezentuje pełny koncertowy program z muzyką tego artysty. Jak zawsze po zespole Wojtka Mazolewskiego możemy spodziewać się nieoczywistych aranżacji, prezentujących świeże współczesne spojrzenie na dorobek Krzysztofa Komedy.

Wybuchowe koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Analogowe brzmienie kwintetu Wojtka nawiązujące do mistrzów jazzu łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają sie echa muzyki Milesa Davisa, Erica Dolphiego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina.

Ostatni studyjny album zespołu pt ."POLKA"uzyskał w Polsce status Platynowej Płyty, a publiczność wypełniała sale w 21 krajach na ponad 200 koncertach.

Fenomen WMQ zauważyły polskie i zagraniczne media. Portal JazzSoul.pl napisał: "Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów."

W ostatnich dniach nakładem brytyjskiej wytworni Whirlwind Recordings ukazała się światowa edycja album "Polka " kwintetu Wojtka Mazolewskiego.

Najnowsze wydawnictwo gdańskiego artysty zostało entuzjastycznie przyjęta przez zagraniczne media.

Prestiżowy amerykański magazyn jazzowy "DownBeat" przyznał albumowi "Polka - Worldwide Deluxe Edition" maksymalną ocenę pięciu gwiazdek a angielski portal "Kind of Jazz" uznał go za jednego z kandydatów do tytułu "Płyty Roku". Amerykański portal Stereogum wybrał "Polkę" obok albumu m.in Weyna Shortera do grona najlepszych płyt sierpnia.To nie pierwsze wyróżnienia dla kwintetu Wojtka przyznane przez zagraniczne media. W zeszłym roku utwór "Theme de YoYo" z singla "London" (wydawca Lanquidity Records) został wybrany przez legendę brytyjskiego radia BBC, Gillesa Petersona do pięćdziesiątki najlepszych utworów jazzowych 2017 roku.

(mat. prasowe)

Czytaj także

Stasiuk i Haydamaky w hołdzie Mickiewiczowi

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 20:00
Polski pisarz Andrzej Stasiuk wraz z ukraińską formacją etno-rockową Haydamaky z Kijowa wspólnie nagrali 10 kompozycji inspirowanych twórczością Adama Mickiewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To, co najpiękniejsze... – Jesień". Yasmin Levy na radiowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2018 19:00
W niedzielę 25 listopada w Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego odbył się kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze…".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tulia na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 19:00
Wszystko zaczęło się od opublikowania przez Depeche Mode zaskakującej folkowej wersji "Enjoy The Silence" nagranej przez cztery zdolne dziewczyny ze Szczecina.
rozwiń zwiń