X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rockowe kolędy dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2018 09:00
Rockolędy to nowe podejście do starodawnej tradycji wspólnego kolędowania. Pomysłodawcy tego rodzinno-przyjacielskiego projektu łamią utarte schematy, żeby nie zasypiać przy świątecznym stole.
Audio
Rockolędy podczas koncertu w Trójce
Rockolędy podczas koncertu w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Zespół wystąpił w studio im. Agnieszki Osieckiej w czwartek 20 grudnia. Nagranie tego koncertu wyemitowaliśmy na antenie Trójki w środę 26 grudnia.

W tradycyjnych kolędach zmieniają dur na moll, wplatają nową harmonię i utrzymują je w jakimś zupełnie innym klimacie: rock, pop, folk, wykorzystując też klasyczne pociągnięcia smyczków. Na scenie podczas koncertu jest 50 osób, w tym ok. 30 dzieciaków. Jednym słowem: żywioł!

Do tego tworzą własne okołobożonarodzeniowe kompozycje, zarówno zabawne, dla dzieci, jak i te budzące do zadumy starszą publikę. Zespół ma już 10 lat i z tej okazji ukazała się jego druga płyta pt. "Cuda, cuda, cuda". Znajduje się na niej 12 kolęd i pastorałek w niespotykanych zwykle aranżacjach – w tym aż trzy własne kompozycje oraz utwór napisany do słów Karola Wojtyły które można było usłyszeć na antenie Trójki.

(mat. promocyjne)