Rockowe kolędy dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2018 09:00
Rockolędy to nowe podejście do starodawnej tradycji wspólnego kolędowania. Pomysłodawcy tego rodzinno-przyjacielskiego projektu łamią utarte schematy, żeby nie zasypiać przy świątecznym stole.
Audio
Rockolędy podczas koncertu w Trójce
Rockolędy podczas koncertu w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Zespół wystąpił w studio im. Agnieszki Osieckiej w czwartek 20 grudnia. Nagranie tego koncertu wyemitowaliśmy na antenie Trójki w środę 26 grudnia.

W tradycyjnych kolędach zmieniają dur na moll, wplatają nową harmonię i utrzymują je w jakimś zupełnie innym klimacie: rock, pop, folk, wykorzystując też klasyczne pociągnięcia smyczków. Na scenie podczas koncertu jest 50 osób, w tym ok. 30 dzieciaków. Jednym słowem: żywioł!

Do tego tworzą własne okołobożonarodzeniowe kompozycje, zarówno zabawne, dla dzieci, jak i te budzące do zadumy starszą publikę. Zespół ma już 10 lat i z tej okazji ukazała się jego druga płyta pt. "Cuda, cuda, cuda". Znajduje się na niej 12 kolęd i pastorałek w niespotykanych zwykle aranżacjach – w tym aż trzy własne kompozycje oraz utwór napisany do słów Karola Wojtyły które można było usłyszeć na antenie Trójki.

(mat. promocyjne)