Wielki powrót Laboratorium

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 20:00
Legendarna formacja, która powstała w Krakowie w 1970 roku, wystąpiła w studiu im. Agnieszki Osieckiej.
Audio
Audio

Koncert Laboratorium odbył się w Trójkowym studiu koncertowym w niedzielę (24 marca).

Muzyczną ucztę zapowiadał Wojciech Mazolewski. Przed samym występem na scenie Studia Muzycznego im. Agnieszki Osieckiej redaktor naczelny magazynu "Jazz Forum" Paweł Brodowski poinformował, że głosami czytelników periodyku za najlepszy zespół jazzu elektrycznego w Polsce za rok 2018 została uznana grupa Laboratorium. 

Po 32 latach Laboratorium w zeszłym roku powróciło z 10. w swojej karierze, nowym studyjnym albumem "NOW". Płyta została nagrana w składzie: Janusz Grzywacz, Marek Stryszowski, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański oraz Grzegorz Grzyb.

Data premiery nie była przypadkowa – 2 listopada to dzień urodzin tragicznie zmarłego w lipcu ubiegłego roku Grzegorza Grzyba, który w kultowym Izabelin Studio nagrał z Laboratorium pierwszy i zarazem ostatni album.

Na płycie znalazło się 10 utworów. To soczysta mieszanka brzmieniowa i muzyka niezwykle osobista, z gościnnym udziałem Bernarda Maseli, O.S.T.R.'a oraz Jaroza. Okładkę płyty stworzył uznany na całym świecie artysta Mirosław Rogala. Warto wspomnieć, że fanem zespołu jest m.in. Russell Hobbs – wirtualny perkusista grupy Gorillaz.

Zespół Laboratorium wystąpił w składzie:

Janusz Grzywacz – piano, el. piano, synth, vocoder, loops programming
Marek Stryszkowski – soprano sax, alto sax, wokale
Krzysztof Ścierański – gitara basowa, midi bass guitar
Marek Raduli – gitara
Paweł Dobrowolski – perkusja

gość specjalny:

Bernard Maseli – KAT, midi controller, marimba

(mat. promocyjne)

Czytaj także

Lou Doillon i jej muzyczny "Monolog"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 21:00
Lou Doillon – córka reżysera Jacques'a Doillona i Jane Birkin – odwiedziła Warszawę w ramach promocji swojego najnowszego albumu "Soliloquy". Artystka zawitałą również na "Myśliwiecką 3/5/7", aby zagrać koncert! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pablopavo i Ludziki z piosenkami z dancingowego (ale nie tylko) albumu "Marginal" na koncercie w radiowej Trójce

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 20:00
– "Marginal" to piąta płyta Pablopavo i Ludzików. Jest to płyta dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Jeśli nie, słuchacze będą musieli sobie taką dyskotekę wyobrazić. Albo zbudować – mogliśmy przeczytać w zapowiedziach nowego krążka Pawła Sołtysa i jego kolegów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weezdob Collective i ich nieszablonowy jazz na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 20:00
Oryginalne brzmienie, wpadające w ucho melodie i mnóstwo energii – to tylko kilka rzeczy, które przychodzą na myśl w kontekście Weezdob Collective. 
rozwiń zwiń