Mazolewski i Porter wspólnie na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 20:00
Spotkanie dwóch bezkompromisowych osobowości polskiej sceny, które ma szanse być jednym z najbardziej komentowanych wydarzeń sezonu.
Audio
  • John Porter i Wojciech Mazolewski w Trójce (Koncert/Trójka)
Audio
  • John Porter i Wojciech Mazolewski w Trójce (Koncert/Trójka)

Artyści wystąpili w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w poniedziałek (1.04) w ramach obchodów 57. urodzin PR3. Nagranie koncertu wyemitowaliśmy na antenie Trójki w niedzielę (7.04). 

Z jednej strony John Porter – Anglik, który w latach 70. wybrał Polskę na swój dom, znalazł się w pierwszym składzie Maanamu, grał ballady Cohena z Maciejem Zembatym, nagrywał płyty solowe i w duecie z Anitą Lipnicką. Z drugiej strony Wojtek Mazolewski – człowiek, którego muzyka uchodzi za jeden z najlepszych polskich produktów eksportowych, niestrudzony propagator jazzu, grywający na całym świecie ze składami Pink Freud czy Wojtek Mazolewski Quintet.

Muzyczne drogi obu artystów skrzyżowały się po raz pierwszy podczas nagrywania albumu Wojtka zatytułowanego "Chaos pełen idei". Od pierwszej minuty sesji nagraniowej okazało się, że obaj artyści mówią tym samym muzycznym językiem. Kolejne miesiące w trasie, próby i koncerty zaowocowały nowymi pomysłami na utwory. Obecnie John i Wojtek zakończyli pracę nad wspólnym albumem i przygotowują się do wspólnych koncertów.

John Porter i Wojtek Mazolewski z zespołem John Porter i Wojtek Mazolewski z zespołem

Duet Mazolewski/Porter to połączenie klasyki z nowoczesnością – rockowego pazura z jazzową wirtuozerią i bluesowym duchem, zamkniętych w formie świetnie skrojonych piosenek.

(mat. prasowe)