Michał Kowalonek i historie miłosne z czasów powstania

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 20:00
Długo oczekiwany, pierwszy solowy album Michała Kowalonka, lidera zespołu Snowman, byłego wokalisty zespołu Myslovitz, zabrzmiał premierowo na Trójkowej scenie. 
Audio
  • Koncert "O miłości w czasach powstania" Michała Kowalonka (Koncert/Trójka)
Audio
  • Koncert "O miłości w czasach powstania" Michała Kowalonka (Koncert/Trójka)

Koncert Michała Kowalonka w studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się w niedzielę (26.05) o godz. 19.05.

Album "O miłości w czasach powstania", którego premiera zaplanowana jest na 24 maja 2019 roku, to kwintesencja dotychczasowej działalności artystycznej Michała: z jednej strony spełnia oczekiwania fanów Snowman stawiając na wyrafinowane, nieoczywiste melodie. Z drugiej trafi również do fanów Myslovitz dzięki piosenkowej formie, zgrabnie łączącej pop z alternatywą.

Tak sam Michał opowiada o albumie: "Jest zbiorem specjalnie skomponowanych i napisanych piosenek, do napisania których za inspirację posłużyły mi dzienniki, podania, wiersze z  czasów powstania wielkopolskiego, dotarłem do historii uniwersalnych i ponadczasowych. To co działo się wtedy mogło równie dobrze wydarzyć się dziś czy jutro, ale każdy bohater występujący w tych piosenkach jest żywym przykładem na potrzebę lojalności, przyjaźni, miłości, relacji międzyludzkich, bliskości, więzi czy wspólnoty. Ten mój autorski album, osobiście dla mnie jest sentymentalną i melancholijną podróżą wraz z bohaterami tych piosenek z którymi mocno się utożsamiam. Jako potomek powstańca i sanitariuszki przypominam, że wszyscy jesteśmy powstańcami. Biorąc więc historię mojego regionu jako sztandar miłości śpiewam Wam, że kiedy wydaje się, że to koniec to wtedy wszystko dopiero się zaczyna. Historia ludzkości toczy swoje koło. Co rusz wracają błędy, które przerabiamy po raz kolejny. Może nadszedł czas i – jak mawiał Paderewski – "…Zjednoczmy serca na tej ziemi".

Okładka płyty Michała Kowalonka "O miłości w czasach powstania" Okładka płyty Michała Kowalonka "O miłości w czasach powstania"

Lista utworów: 

1. Matki (gościnnie: Maciej Fortuna)
2. Grudniowa etiuda
3. List od syna
4. To nie koniec (wokal: Bogna Jurewicz)
5. Czemu mi serce tak bije
6. A gdyby tak nie było (wykonanie: Snowman, gościnnie: Wojtek Grabek)
7. Przez chmury i rzeki
8. Ulubiona piosenka (wokal: Dagmara Gregorowicz)
9. Opowieść
10. Impresja  na motywach Paderewskiego – Daniel Grupa 

(mat. prasowe)

Czytaj także

Jan Ptaszyn Wróblewski Sextet w hołdzie Krzysztofowi Komedzie

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 20:00
Retransmisja koncertu z Tomaszowa Mazowieckiego pod nazwą "Komeda. Moja słodka, europejska ojczyzna". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Kowalski na 200-lecie urodzin Stanisława Moniuszki

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 21:00
Któż pamięta o owych pieśniach, niby niewybitnych (a może właśnie wybitnych?), składających się na świat tak zwanej "polskiej muzyki", którą nasi romantyczni przodkowie żyli na co dzień, ciesząc się "nadzieją, że nam wrócą dawne czasy, że nam znowu zajaśnieją Karabele, słuckie pasy"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Inside" Dawida Lubowicza na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 20:00
Na autorski album Dawida Lubowicza czekaliśmy długo, zapowiedzi krążyły już przynajmniej od trzech lat, a fragmenty materiału wybrzmiewały na koncertach, jakie skrzypek grał ze różnymi składami. Muzyk – między udziałem w nagraniach dla innych zespołów, próbami do premiery musicalu, do którego komponował muzykę a koncertami Atom String Quartet – zarejestrował materiał na album "Inside".
rozwiń zwiń