X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Art Pop" przy Myśliwieckiej, czyli Mika Urbaniak i Victor Davies w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 20:00
Wydany w maju tego roku album "Art Pop" Miki Urbaniak i Victora Daviesa to nowa odsłona popularnych, znanych wszystkim utworów zinterpretowanych jednak w zaskakujący, nierzadko bardzo odważny sposób.
Audio
  • Mika Urbaniak i Victor Davies, czyli "Art Pop" przy Myśliwieckiej (Koncerty w Trójce)

Na transmisję premierowego koncertu polsko-amerykańskiego duetu z Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej radiowa Trójka zaprosiła w niedzielę (16.06) o godz. 19.05.

W muzycznym związku Miki Urbaniak i Victora Daviesa od zawsze istniał podział obowiązków. Mika była artystką, a Victor odpowiadał za produkcję muzyczną. Podczas pracy nad albumem "Art Pop", który ukazał się 10 maja, role się zmieniły. Najpierw Mika Urbaniak wystąpiła z Quincym Jonesem i jego big bandem, a potem Mika i Victor spotkali się z geniuszem i chłonęli jego fascynujące opowieści, m.in. o współpracy z Frankiem Sinatrą i Michaelem Jacksonem. Wreszcie zaprezentowali mu pierwszy (i jedyny wówczas) utwór zaśpiewany w duecie. A Quincy zapytał, czy kiedykolwiek myśleli o stworzeniu całego albumu zaśpiewanego na dwa głosy. Muzycy ze zdziwieniem odpowiedzieli, że nigdy nie przeszło im to nawet przez myśl. Co Mistrz skwitował słowami: "Jesteście szaleni. Zróbcie to. Zróbcie to jak najszybciej".

Artyści o płycie opowiadali w maju Markowi Niedźwieckiemu  Mika Urbaniak i Victor Davies: celebrujemy pop

Płyta, która została zainspirowana tą rozmową, nawiązuje zarówno do sztuki, jak i muzyki. W książeczce do albumu można obejrzeć neoimpresjonistyczne obrazy Victora Daviesa, które idealnie komponują się z mocnym brzmieniem krążka. A składają się na niego popularne utwory z różnych gatunków muzyki – w unikatowych interpretacjach Miki i Victora. "Art Pop" to twórcze poszukiwanie nowych brzmień i fascynująca mieszanka soulu, rapu, funku i elektroniki. Dzięki temu piosenki Prince'a, Stereophonics, Rihanny, Kings Of Leon, Guns N' Roses i innych gigantów muzyki nabrały – dzięki Mice i Victorowi – nowych znaczeń, zyskały drugie życie i energię.

O tym, jak ten repertuar zabrzmi na żywo, można się było przekonać w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej lub słuchając Programu 3 Polskiego Radia.

(mat. prasowe)

Czytaj także

Kasai prezentuje "Equals" w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 20:10
W zeszłym roku Kasia Piszek postawiła na solową karierę i osobistą wypowiedź, nagrywając debiutancką płytę pt. "Equals". Premiera albumu miała miejsce w 10 maja 2019 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Sikora z nową płytą w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 20:00
Premierowy koncert Natalii Sikory z zespołem, promujący nową płytę studyjną "Ailatan", która ukazała się na rynku 24 maja. Album łączy w sobie nurt rocka lat 80., ale także współczesnego bluesa w niecodziennych aranżacjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jamal przedstawił w Trójce album "Czarny motyl"!

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 20:12
Fani Jamala kojarzą artystę z takimi gatunkami jak dancehall, hip-hop czy R&B i wygląda na to, że nadchodzący album będzie dla wszystkich starych fanów dużym rozczarowaniem… Oczywiście pozytywnym!
rozwiń zwiń