X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mike Stern i Łukasz Pawlik Quintet na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 21:00
Mike Stern/Łukasz Pawlik Quintet to kolejna odsłona współpracy polskiego pianisty i wiolonczelisty z amerykańską legendą jazzowej gitary.
Audio
  • Mike Stern i Łukasz Pawlik Quintet w Trójce (Koncert w Trójce)
Łukasz Pawlik
Łukasz PawlikFoto: Kuba Karłowski

Mike Stern/Łukasz Pawlik Quintet wystąpili w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w środę (3.07) o godz. 19.00. Retransmisji koncertu na antenie Trójki można było słuchać w niedzielę (7.07) o godz. 19.05. 

Mike Stern Mike Stern (fot. Sandrine Lee)

Współpraca zapoczątkowana została gościnnym udziałem Sterna w nagraniach płyty "Lonely Journey" Pawlika, wydanej w 2016 roku. Wkrótce po ukazaniu się albumu artyści zaczęli wspólnie występować na scenie. W składzie zespołu Łukasza Pawlika na stałe grają muzycy, z którymi również współpracuje w studio. A są nimi: Dawid Główczewski, Cezary Konrad i Paweł Pańta. Wzbogacenie zespołu o osobowość i charyzmę Mike Sterna okazało się strzałem w dziesiątkę, porywając w 2017 roku polską publiczność licznie zgromadzoną na koncertach. 

Nowy rozdział współpracy muzyków otwiera udział Mike'a Sterna w nagraniach kolejnej autorskiej płyty Łukasza Pawlika zatytułowanej "Long Distance Connections", do współtworzenia której zaprosił także kilku innych gigantów światowej sceny jazzowej, takich jak Randy Brecker, Dave Weckl, Tom Kennedy czy Gary Novak. Obok nich na płycie usłyszeć można także wybitnych polskich muzyków: saksofonistów Dawida Główczewskiego i Szymona Kamykowskiego, perkusistę Cezarego Konrada i basistę Pawła Pańtę, stanowiących trzon zespołu lidera oraz australijskiego perkursjonistę Philia Southa.

Nowy materiał nagrywano na trzech kontynentach: w Europie, USA i Australii. Dzięki możliwościom, jakie daje współczesna technologia, udało się zgromadzić na jednym krążku całą plejadę gwiazd, których napięte kalendarze koncertowe nie pozwoliłyby na zebranie wszystkich w jednym studio w jednym czasie. Kanwą nowej muzycznej opowieści jest osiem kompozycji Łukasza Pawlika, łączących elementy różnych stylów. Dominuje jazzowa improwizacja, ale znajdziemy też odniesienia do world music, efekty specjalne mogące nasuwać skojarzenia z muzyka filmową, dużo elektroniki, ale też i wierność akustycznym brzmieniom (wykorzystanie wiolonczeli, fortepianu). Mimo kompozycyjnej i aranżacyjnej złożoności materiału, na pierwszy plan wysuwają się osobowości zaproszonych do nagrań muzyków. To oni nadają muzyce ostateczny kształt. Mike Stern wystąpił na płycie w trzech utworach, które można były usłyszeć podczas koncertu. Nie zabrakło także autorskich kompozycji amerykańskiego gitarzysty.

(mat. prasowe)

Czytaj także

"Art Pop" przy Myśliwieckiej, czyli Mika Urbaniak i Victor Davies w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 20:00
Wydany w maju tego roku album "Art Pop" Miki Urbaniak i Victora Daviesa to nowa odsłona popularnych, znanych wszystkim utworów zinterpretowanych jednak w zaskakujący, nierzadko bardzo odważny sposób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Sikora z nową płytą w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 20:00
Premierowy koncert Natalii Sikory z zespołem, promujący nową płytę studyjną "Ailatan", która ukazała się na rynku 24 maja. Album łączy w sobie nurt rocka lat 80., ale także współczesnego bluesa w niecodziennych aranżacjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jamal przedstawił w Trójce album "Czarny motyl"!

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 20:12
Fani Jamala kojarzą artystę z takimi gatunkami jak dancehall, hip-hop czy R&B i wygląda na to, że nadchodzący album będzie dla wszystkich starych fanów dużym rozczarowaniem… Oczywiście pozytywnym!
rozwiń zwiń