Koncert The Dumplings z Męskiego Grania w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 20:00
Błyskotliwy debiut The Dumplings w 2013 roku sprawił, że muzyką duetu tworzonego przez Justynę Święs i Kubę Karasia zainteresowały się największe wytwórnie w Polsce.
Audio
  • The Dumplings z poznańskiego koncertu Męskie Granie 2019 (Koncert/Trójka)
The Dumplings
The DumplingsFoto: Damian Kramski

Koncert The Dumplings, zarejestrowany 13 lipca podczas Męskiego Grania w Poznaniu, wyemitowaliśmy w niedzielę 21 lipca o godz. 19.05.

Zespół zagrał do tej pory setki koncertów, zarówno na festiwalach showcase'owych, takich jak: Liverpool Sound City, The Great Escape w Brighton czy Europavox we Francji, jak i na regularnych festiwalach polskich i zagranicznych: Off Festival, Grape Festival, Open'er, Colours of Ostrava, Sziget Festival. The Dumplings grali także koncerty w Tokio, Paryżu, Londynie, Meksyku oraz na legendarnym festiwalu dla młodych zespołów – SXSW w Austin w Teksasie.

Męskie Granie 2019

Album "No Bad Days" został nagrodzony Fryderykiem w kategorii Debiut za 2014 rok. Płyta pojawiła się w wielu rankingach podsumowujących rok 2014. Kolejna płyta "Sea You Later" dotarła do 8. miejsca na OLiS, uzyskała status złotej płyty i została nominowana do Fryderyka 2015 w kategorii "Album roku". "Sea You Later" jest w całości skomponowana, napisana i wyprodukowana przez zespół.

W ubiegłym roku The Dumplings powrócili z albumem "RAJ", trzecią studyjną produkcją Muzycznie to wciąż elektropop na najwyższym poziomie, w charakterystycznym dla The Dumplings stylu, ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej.

– "RAJ" to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu "Zapach kobiety", literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma osiem utworów – podkreślają artyści.

(mat. prasowe)