X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert Kombi z okazji 50-lecia pracy artystycznej Sławomira Łosowskiego, założyciela i lidera zespołu

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 20:00
Sławomir Łosowski – lider i klawiszowiec Kombi, kompozytor hitu "Słodkiego miłego życia", a także wielu innych – obchodzi w tym roku złoty jubileusz działalności artystycznej.
Audio
  • 50-lecie Sławomira Łosowskiego (Koncerty w Trójce)
Sławomir Łosowski i Kombi
Sławomir Łosowski i KombiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jubileuszowy koncert z okazji 50-lecia pracy artystycznej Sławomira Łosowskiego w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, odbył się w niedzielę 28 lipca o godz. 19.05. Na scenie gościnnie wystąpili również Leszek Możdżer, MC Silk, Andrzej Nowak i DJ Spox. Koncert poprowadził Marek Niedźwiecki.


Grupa Kombi – jeden z najpopularniejszych polskich zespołów lat 80. – rozgrzewa już kilka pokoleń publiczności wielkimi przebojami. Sławomir Łosowski założył zespół 50 lat temu jako licealista i prowadzi go do dzisiaj. Przez pierwsze siedem lat zespół grał pod nazwą Akcenty, a od 1976 roku jako Kombi. W ciągu pięciu dekad w grupie grało łącznie 21 muzyków. W obecnym składzie są: Sławomir Łosowski (lider, instrumenty klawiszowe), Zbigniew Fil (wokal), Karol Kozłowski (gitara basowa) i Tomasz Łosowski (perkusja).

W dorobku zespołu są m.in. dwie nagrody Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (1984 i 2018) wygrane głosami publiczności; nagrody i wyróżnienia festiwali Jazz nad Odrą, Awangardy Beatowej i Młodzieżowej Muzyki Współczesnej w Kaliszu; gościnny udział w I Festiwalu Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, Międzynarodowym Festiwalu Pop Session w Sopocie; 13 albumów, z których kilka uzyskało status złotych płyt.Logo KombiLogo Kombi

Kombi ma swój rozpoznawalny styl oraz brzmienie, które są nierozerwalnie związane z osobą Sławomira Łosowskiego i jego charakterystyczną grą na instrumentach klawiszowych. Z jego słynnymi syntezatorami przez niego samego modyfikowanymi (stąd oryginalne i niepowtarzalne jak odciski palców barwy muzyczne) i aranżacjami utworów. A charakterystyczna sylwetka Łysego w okularach przy klawiszach jest powszechnie znanym elementem wizerunku Kombi.

(materiały prasowe)