Nowoczesny folk Kwiatu Jabłoni w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 20:12
Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką.
Audio
  • Kwiat Jabłoni na Trójkowej scenie (Koncerty w Trójce)

Koncert Kwiatu Jabłoni w studiu im. Agnieszki Osieckiej został zarejestrowany w niedzielę (11 sierpnia) o godz. 19.05. Retransmisja odbyła się 10 listopada 2019 roku o godz. 19.05. 

Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau'a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.

Rodzeństwo Sienkiewiczów śpiewa o życiu chwilą, próbach cieszenia się tym, co mamy, o ucieczce od konsumpcjonizmu i świata przesyconego pogonią za sukcesem, skłaniają słuchaczy do namysłu i nie pozostawiają obojętnym. "Niemożliwe" to album głęboko poruszający zarówno słowami, jak i muzyką. Jeszcze zanim wydali debiutancką płytę osiągnęli spory sukces wyprzedając połowę koncertów podczas jesiennej trasy, a ich singiel "Dziś późno pójdę spać" został odtworzony ponad 7 milionów razy w serwisie YouTube.

Zespół wystąpił w składzie:

  • Jacek Sienkiewicz– śpiew mandolina, instr. klawiszowe;
  • Katarzyna Sienkiewicz – śpiew, instr. klawiszowe;
  • Marcin Ścierański – perkusja, instr. perkusyjne, chórek;
  • Grzegorz Kowalski – gitara bas. instr. perkusyjne, instr. klawiszowe, chórek.

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz: takiej atmosfery nie ma, nie było i nie będzie nigdzie indziej

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 09:00
– Pamiętam mój pierwszy koncert w Trójce. Był bardzo wyjątkowy. Dostałam wtedy "Mateusza" i byłam w ciąży – mówi Edyta Bartosiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Bałdych wystąpił na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 20:00
Nazywany jest "najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów", ale oprócz niesamowitej wirtuozerii ceniony jest za oryginalne brzmienie i kompozycje. Artysta świadomie nawiązuje do polskiej tradycji i zaciera granice między muzyką poważną i jazzową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milo Kurtis z zespołem na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 20:00
Dimitrios "Milo" Kurtis jest jednym z bardziej rozpoznawalnych i charyzmatycznych muzyków w Polsce.
rozwiń zwiń