Występ An On Bast i Maciej Fortuna w radiowej Trójce

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 20:00
Twórczość duetu An On Bast/Maciej Fortuna skupia się na nowoczesnym podejściu do utworów Krzysztofa Pendereckiego, polegającym na wielokrotnym przetwarzaniu trąbki na żywo oraz budowaniu z niej nowych fraz i brzmień. 
Audio
  • Elektroakustyczna transkrypcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego (Koncert/Trójka)
An On Bast i Maciej Fortuna
An On Bast i Maciej Fortuna Foto: Andrzej Jarocki/PR

An On Bast i Maciej Fortuna wystąpili w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej 23 listopada 2013 roku. Retransmisji koncertu na antenie radiowej Trójki można było słuchać w niedzielę (1.09) od godz. 19.05. 

Album "Electroacoustic Transcription of Film Music by Krzysztof Penderecki" to udana próba elektroakustycznej transkrypcji utworów muzyki filmowej Krzysztofa Pendereckiego, który w dniu koncertu obchodził 80. urodziny. Podczas retransmisji będziemy mogli usłyszeć kompozycje artysty, które pojawiły się w filmach takich jak: "Rękopis znaleziony w Saragosie", "Polymorphia", "Kosmogonia", "Fluorescences", "De Natura Sonoris"czy "Agnus Dei". 


kr/materiały prasowe


Czytaj także

"Powstawanie." – Miuosh & FDG. Orkiestra w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 20:50
Krótko po legendarnym już koncercie na Stadionie Śląskim, w którym uczestniczyło 40 tys. osób, Miuosh wystąpił na specjalnym koncercie z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rewelacyjny gospel Johna Tillery & Living Sacrifice

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 20:00
Od ponad 20 lat John Tillery & Living Sacrifice udowadniają, że są jedną z czołowych grup na scenie gospel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwiat Jabłoni w radiowej Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 17:00
Kwiat Jabłoni to rodzinny projekt folkowo-popowy o wyjątkowym brzmieniu łączącym fortepian, mandolinę oraz śpiew z elektroniką. Na początku tego roku Kasia i Jacek Sienkiewiczowie wydali debiutancki album "Niemożliwe". 
rozwiń zwiń