Editors z albumem "Black Gold" na Trójkowej scenie!

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 20:00
Grupa Editors ogłosiła premierę najnowszego wydawnictwa "Black Gold". Płyta ukazała się 25 października nakładem wytwórni Play It Again Sam. Piosenki z tego albumu muzycy zaprezentowali na scenie Trójki!
Audio
  • Editors podsumowują swoje dotychczasowe dokonania w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej (Koncert/Trójka)
Audio
  • Editors podsumowują swoje dotychczasowe dokonania w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej (Koncert/Trójka)

Występ Editors z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej transmitowaliśmy w niedzielę 3 listopada o godz. 19.05.

Album zawiera 13 wyselekcjonowanych utworów pochodzących z sześciu studyjnych krążków oraz 3 nowe kompozycje: "Upside Down", "Frankenstein" oraz "Black Gold". Za szatę graficzną płyty odpowiedzialny jest Tom Hingston (Massive Attack, The Chemical Brothers, The Rolling Stones), a zdjęcie wykonał wielokrotnie nagradzany fotograf Nadav Kander. Wydawnictwo będzie dostępne w wersji deluxe (2CD, w tym płyta "Distance: The Acoustic Recrodings" z akustycznymi nagraniami wybranych kompozycji z repertuaru zespołu). Za produkcję materiału odpowiedzialny jest zdobywca nagrody Grammy Garrett "Jacknife" Lee (U2, Snow Patrol, R.E.M., The Killers).

Album "Black Gold" zespołu Editors ukaże się 25 października nakładem wytwórni Play It Again Sam Album "Black Gold" zespołu Editors ukazał się 25 października nakładem wytwórni Play It Again Sam

"Rozmowy o pracy nad tym albumem toczyły od trzech czy czterech lat, ale trudno było znaleźć czas, bo ciągle byliśmy pochłonięci pisaniem nowego materiału" – mówi lider zespołu Tom Smith.

Po wydaniu trzech albumów w pierwotnym składzie (Tom Smith, Russell Leetch, Ed Lay, Chris Urbanowicz) oraz kolejnych trzech z nowymi członkami grupy (Justin Lockey , Elliott Williams), wreszcie nadszedł odpowiedni moment.

Od powstania zespół przebył daleką drogę. Po udanym debiucie "The Black Room", nominowanym do prestiżowej Mercury Prize, grupa nagrała "An End Has A Start", który trafił na sam szczyt najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii. "In This Light And On This Evening" pokrył się platyną, a "The Weight Of Your Love" był pierwszym albumem w nowym, powiększonym składzie. W 2015 roku na półki sklepowe trafił klimatyczny "In Dream", a trzy lata później elektroniczny "Violence". Płyty Editors sprzedały się w nakładzie ponad 2,5 mln sztuk na całym świecie. To zespół, który nie stoi w miejscu, ciągle poszukuje, eksploruje, rozwija się. To klucz do ich sukcesu. Zawdzięczają go również wiernym fanom zarówno w swoim rodzimym kraju, jak i za granicą. Ich pozycję niewątpliwie ugruntowały liczne trasy koncertowe oraz obecność na scenach najbardziej prestiżowych festiwali na całym świecie.

"Jestem dumny z faktu, że nadal istniejemy. W dzisiejszych czasach trwałość nie jest postrzegana zbyt dobrze, ale ja czuję inaczej. Pokazaliśmy, czym jest nowa wersja zespołu, a utwory, które wspólnie nagraliśmy, potwierdzają, że nadal jesteśmy głodni nowych doświadczeń. Zawsze czuliśmy się outsiderami, ale komponowaliśmy utwory, które emocjonalnie łączyły nas z ludźmi, rezonują na głębszym poziomie. To zabrzmi pretensjonalnie, ale są na tym świecie ludzie, dla których nasz zespół wiele znaczy. To jest coś, czego zawsze pragnąłem" – mówi Tom Smith.

(mat. prasowe)

Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA koncert

Czytaj także

Hash Cookie domowo wystartowali z Trójką

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 20:00
W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej pojawił się zespół Hash Cookie, laureaci konkursu Start NaGranie. Artyści zagrali utwory z debiutanckiej płyty zatytułowanej "Dom", wydanej przez Polskie Radio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Bałdych wystąpił na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 20:00
Nazywany jest "najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów", ale oprócz niesamowitej wirtuozerii ceniony jest za oryginalne brzmienie i kompozycje. Artysta świadomie nawiązuje do polskiej tradycji i zaciera granice między muzyką poważną i jazzową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milo Kurtis z zespołem na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 20:00
Dimitrios "Milo" Kurtis jest jednym z bardziej rozpoznawalnych i charyzmatycznych muzyków w Polsce.
rozwiń zwiń