Apostolis Anthimos Minatures, czyli Trójka w rytmie rocka progresywnego

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2020 20:00
Urodzony w Polsce Grek, uznawany za jednego z najciekawszych instrumentalistów na polskiej scenie, zagrał wraz z zespołem w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej. Występ Apostolis Anthimos Quartet w Trójce był jednocześnie prapremierą płyty koncertowej lidera tej formacji.
Audio
  • Apostolis Anthimos Minatures na Trójkowej scenie (Koncert/Trójka)

Materiał na wspomniane wydawnictwo Apostolisa Anthimosa został zrealizowany w BCK Bielsko-Biała. Płyta nazywa się "Live 29.01.2011". Obok Apostolisa Anthimosa na scenie pojawili się wtedy: Gary Husband i Etienne M'Bappe. 

Apostolis Anthimos to gitarzysta, perkusista, pianista i kompozytor. Od 1971 roku członek legendarnego tria SBB, z którym nagrał kilkadziesiąt płyt. Występował także z innymi gwiazdami polskiego rocka i bluesa, takimi jak Czesław Niemen, Dżem, Krzak.

Od lat 80. współpracował jako perkusista z Tomaszem Stańko (m.in. album "Chameleon"). Mieszkał w Grecji, gdzie był jednym z najbardziej uznanych muzyków sesyjnych, współpracujący m.in. z George'em Dalarasem.

Jako solista debiutował w 1994 roku albumem "Days We Can't Forget", zarejestrowanym w Nowym Jorku z udziałem m.in. Gila Goldsteina, Paula Wertico, Matthew Garrisona i Sugar Blue. Na przełomie wieków prowadził projekt Theatro z Jorgosem Skoliasem, a od 2001 roku własne trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie (grają w niej Gary Husband oraz Etiene M'Bappe).

materiały prasowe materiały prasowe

Apostolis Anthimos Miniatures to najnowszy projekt artysty, w którym odkrywa na nowo swoje autorskie kompozycje w nowej formule, wzbogaconej o instrumenty klawiszowe i saksofon. Lider występuje głównie w roli perkusisty, a jego pulsujący groove nadaje ton całości. Pierwszym albumem projektu jest wydany w 2018 roku "Parallel Worlds".

W Trójce zespół wystąpił w składzie:

  • Piotr Wyleżoł – instrumenty klawiszowe
  • Robert Szewczuga – gitara basowa
  • Olaf Węgier – saksofon
  • Apostolis Anthimos – perkusja, gitara

(mat. prasowe)

Zobacz więcej na temat: koncert Trójka

Czytaj także

The Dumplings z pożegnalnym koncertem w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 20:00
The Dumplings wyrusza w pożegnalną trasę "Przykro mi". Zespół tworzony przez Justynę Święs i Kubę Karasia, po sześciu latach wspólnego grania, postanowił zrobić sobie przerwę i tymczasowo zawiesić działalność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Justyna Steczkowska w towarzystwie Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej wystąpiła na żywo w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 20:00
W niedzielę, 5 stycznia, w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej byliśmy świadkami niezwykłego widowiska – Justyna Steczkowska zagrała koncert w ramach trasy "All Is One Tour".
rozwiń zwiń