Sosnowski na żywo! Album "Tylko się nie denerwuj" wybrzmiał na Trójkowej scenie!

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 20:00
"Dym", "Dalej", "Wieloryb" – te i inne utwory z premierowego krążka Sosnowskiego "Tylko się nie denerwuj", a także przeboje z poprzedniego albumu wybrzmiały na scenie Trójki oraz w Państwa radioodbiornikach w niedzielę 1 marca.
Audio
  • Nowy album Sosnowskiego na żywo ze studia Trójki! (Koncerty w Trójce)

Po nominowanej do Fryderyka płycie "The Hand Lugagge Studio", dzięki której dał się poznać jako charyzmatyczny one man band, artysta powrócił w towarzystwie zespołu z 12 piosenkami po polsku. Na albumie słychać nie tylko stylowe gitary, do których jesteśmy już przyzwyczajeni, ale także np. instrumenty dęte, rozbudowany bas, rockową perkusję czy rhythm and bluesowe brzmienia Hammonda.

Sosnowski "Tylko sie nie denerwuj"  Foto: mat. prasowe Sosnowski "Tylko sie nie denerwuj" Foto: mat. prasowe

W swoich aranżacjach i kompozycjach Sosnowski odwołuje się do kolorowych lat 70.: "Chcę tym razem opowiadać przede wszystkim o miłości, o jej poszukiwaniu, fascynacjach, o związanych z nią porażkach, o odnajdywaniu się nawzajem. Próbuję szukać tego, co jest uniwersalne – co łączy nas wszystkich bez podkreślania różnic, które nas dzielą. Długo szukałem estetyki, która pomoże mi nieść taki pozytywny przekaz i inspiracje z lat 70. okazały się absolutnie wspaniałym narzędziem. Piosenki z płyty "Tylko się nie denerwuj" opisują przewrotny, ale jednocześnie bardzo szczęśliwy okres w moim życiu."

Album promuje singiel, zatytułowany "Dalej":  

Na płycie znajdują się utwory:

1. Dym
2. Dalej
3. Wieloryb
4. Hej! feat. Małgorzata Ostrowska
5. Jak na psy
6. UFO
7. „S”
8. Teraz dzwonisz
9. Po prostu
10. Bruce Lee
11. Niedaleko stąd
12. Taki sam


Sosnowski – songwriter i doświadczony gitarzysta, znany ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego wokalu. Jego utwory, takie jak na przykład "Deszcz", nie tylko zdobyły uznanie wielu dziennikarzy muzycznych, ale także podbiły serca Słuchaczy, wskakując na dobre pozycje na polskich listach przebojów.

Sosnowski Foto: Dariusz Felis-Olbrycki Sosnowski Foto: Dariusz Felis-Olbrycki

To zdobywca ważnych nagród muzycznych: wyróżnienia na Mateuszach Trójki, "Szczoty" na Offensywie De Luxe, a także Grand Prix na Suwałki Blues Festival, który miał zaszczyt otworzyć, grając przed Correy Harrisem. Jest także reprezentantem Polski na European Blues Challange 2020, który odbędzie się 17-18 kwietnia w Holandii. Występował m.in. na Męskim Graniu, Enea Spring Break, festiwalu ZEW się budzi czy Blues Maratonie. Jego pierwsza płyta jest nominowana do Fryderyków 2020.

Koncert Sosnowskiego w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej transmitowaliśmy w niedzielę 1 marca o godz. 19.05!

(mat. prasowe)


Czytaj także

"Inside" Dawida Lubowicza na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 20:00
Na autorski album Dawida Lubowicza czekaliśmy długo, zapowiedzi krążyły już przynajmniej od trzech lat, a fragmenty materiału wybrzmiewały na koncertach, jakie skrzypek grał ze różnymi składami. Muzyk – między udziałem w nagraniach dla innych zespołów, próbami do premiery musicalu, do którego komponował muzykę a koncertami Atom String Quartet – zarejestrował materiał na album "Inside".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazzowo-rockowo-kubańska mieszanka wybuchowa, czyli Q Ya Vy w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 20:12
W tej muzyce rozbrzmiewają dźwięki, barwy i emocje z każdego jej rejonu. Dlatego jest ciekawa i nieprzewidywalna. Regionalna i międzynarodowa zarazem!
rozwiń zwiń