Namaste. "Polski chillout" na Trójkowej scenie. Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 00:00
Namaste to hinduskie pozdrowienie i oznacza: "boski pierwiastek we mnie pozdrawia boski pierwiastek w Tobie". Zespół, który sam określił swoje brzmienie jako "mieszankę stylów jazz, hip-hop, funky, reggae i house", wystąpił w Trójce w 2004 roku. Nagranie tego koncertu przypomnieliśmy 29 kwietnia 2020 roku po godz. 23.05.
Audio
  • Muzyczna mieszanka stylów. Namaste na żywo! (Koncert w Trójce)
Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

"Lot76" to debiutancki album stołecznej grupy Namaste. Zespół założony został wiosną 2001 roku, a prace nad płytą trwały ponad rok. Muzyka zgromadzona na tym krążku to spokojne instrumentalne utwory, utrzymane w stylistyce będącej mieszanką stylów acid jazz/ambient/down tempo/lounge, określonej przez zespół jako .

Nowoczesne brzmienia syntezatorów, soczyste basy, programowane bity i sample spotkały tu się z klasycznym instrumentarium jak fortepian, flet, gitara klasyczna czy skrzypce. Inspiracją dla muzyków Namaste była otaczająca ich rzeczywistość, a przede wszystkim natura, z której czerpali najwięcej.

Produkcją albumu zajął się Łukasz Stachurko, a finalny mastering został przeprowadzony przez Noona w S-33. Utwory z płyty znalazły się na kilku kompilacjach, m.in. "Smooth Jazz Cafe vol. 5" Marka Niedźwiedzkiego, "Klubowe granie" Sebastiana Korsaka czy soundtracku do filmu "Nakręceni". Utwór "Havana Blues" dotarł do 15. miejsca "Listy przebojów Trójki".

Skład grupy:

- Marcin Kaczorowski - syntezatory, fortepian
- Łukasz Stachurko - produkcja, aranże, skrecze
- Bartek Owoc - gitara klasyczna
- Marek Jarczewski - gitara elektryczna
- Piotrek Rogowski - gitara basowa
- Maciek Adamczyk – kontrabas
- Igor Chołda - kongi, bongosy, instrumenty perkusyjne
- Maciek Kasprzyk – saksofon
- Marcin Świderski – flet
- Karolina Chruściel – wokalizy
- Jarek Dubiński – perkusja

(mat. promocyjne)

Czytaj także

Koncert "Męskie Granie 2019 – Dogrywka". Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 00:00
"Męskie Granie 2019" to jubileuszowa, dziesiąta już edycja tej imprezy. Podczas koncertu usłyszeliśmy artystów, którzy pojawili się na świeżo wydanym krążku "Męskie Granie 2019 – Dogrywka" – duety Waglewski-Maleńczuk, Mazolewski-Porter, zespoły Ørganek i Lao Che oraz Krzysztofa Zalewskiego i Katarzynę Nosowską. Nagranie występu wyemitowaliśmy 17 kwietnia o godz. 23.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waglewski Fisz Emade i "Matka, Syn, Bóg". Zobacz wideo z koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 00:00
– To nasz najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał – mówił po premierzy płyty "Matka, Syn, Bóg" Wojciech Waglewski. Utwory z tego albumu grupa Waglewski Fisz Emade zaprezentowała w studiu im. Agnieszki Osieckiej w 2014 roku. Koncert ten przypomnieliśmy 27 kwietnia o godz. 23.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Motion Trio w poszukiwaniu nowych dźwięków

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 20:00
Polskie trio akordeonowe, łączące w swej twórczości ogień muzyki o korzeniach wschodnioeuropejskich z lodowatą precyzją wielkich kompozytorów klasycznych.
rozwiń zwiń