Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach – koncert w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 23:59
Nieco rozmyte, gitarowe dźwięki, pulsująca perkusja i nostalgiczny wokal – to wszystko wybrzmiało na antenie Trójki za sprawą alternatywnej grupy Kombajn do Zbierania Kur Po Wioskach. Zespół pojawił się na Trójkowej scenie 20 października 2006 roku, zaledwie trzy dni przed premierą drugiego albumu "Lewa strona literki M". Koncert przypomnieliśmy 11 maja 2020 roku. 
Audio
  • Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach po raz drugi zagrał w Studiu im. Agnieszki Osieckiej (Koncert w Trójce)
Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach
Kombajn do Zbierania Kur po WioskachFoto: mat. promocyjne

Grupa Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach powstała w 2001 roku w Nowym Dworku, miejscowości położonej niedaleko Świebodzina. Już dwa lata później wygrała Festiwal Rockowy w Węgorzewie i wydała swoje pierwsze demo pt. "Ćwa". Radiowa Trójka chętnie wspierała KDZKPW, patronując debiutanckiemu albumowi zespołu zatytułowanemu "Ósme piętro", a rok później – krążkowi "Lewa strona literki M", który powstał we współpracy z Maciejem Cieślakiem ze Ścianki. Krążek wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Utwory z tego albumu znalazły się m.in. na składankach "Minimax" sygnowanych przez Piotra Kaczkowskiego oraz w audycjach Piotra Stelmacha. 

Występ w Studio im. Agnieszki Osieckiej w 2006 roku był już drugim z kolei koncertem formacji na Trójkowej scenie. 

W październiku 2006 roku zespół zagrał utwory z albumu "Lewa strona literki M" w studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdzie wystąpił w składzie.

  • Marcin Zagański – śpiew, gitara akustyczna, instrumenty klawiszowe;
  • Paweł Koprowski – gitara, perkusja;
  • Tomasz Piechowiak – perkusja;
  • Witek Przepióra – gitara basowa;
  • Tomek Śliwka – gitara.

kr/gs

Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA koncert

Czytaj także

Namaste. "Polski chillout" na Trójkowej scenie. Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 00:00
Namaste to hinduskie pozdrowienie i oznacza: "boski pierwiastek we mnie pozdrawia boski pierwiastek w Tobie". Zespół, który sam określił swoje brzmienie jako "mieszankę stylów jazz, hip-hop, funky, reggae i house", wystąpił w Trójce w 2004 roku. Nagranie tego koncertu przypomnieliśmy 29 kwietnia 2020 roku po godz. 23.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Więcek Trio i awangardowy jazz

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 00:00
Kuba Więcek to młody, utalentowany saksofonista, który wraz ze swoim zespołem zaprezentował w Trójce materiał z debiutanckiego albumu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ścianka prezentuje energetyczne "Dni wiatru"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 23:59
Występ grupy założonej przez Macieja Cieślaka zaprezentowaliśmy 13 maja 2020 roku. Został on zarejestrowany w studiu im. Agnieszki Osieckiej aż 19 lat temu, 12 lutego 2001 roku. 
rozwiń zwiń